اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

علت تشدید بحران کرونا در هند به روایت سازمان جهانی بهداشت

علت تشدید بحران کرونا در هند به روایت سازمان جهانی بهداشت

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد؛ هجوم غیرضروری مردم به بیمارستان‌ها پس از برگزاری تجمعات بزرگ، بحران کووید-۱۹ در هند را تشدید کرده است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: مردم بی مورد به بیمارستانها هجوم آورده اند و همین امر بحران افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ناشی از برگزاری تجمعات بزرگ، شیوع سویه های مسری و کاهش نرخ واکسیناسیون را تشدید کرده است.

در حال حاضر مجموع آمار قربانیان کرونا در هند به ۲۰۰ هزار نفر نزدیک شده، بیمارستانها با کمبود ذخایر اکسیژن و تخت خالی مواجه هستند و امکان پذیرش بیماران وجود ندارد.

تاریک جاسارویچ، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت گفت: این سازمان تجهیزات ضروری از جمله ۴۰۰۰ دستگاه اکسیژن ساز به هند ارسال کرده است.

به گزارش رویترز، وی افزود: کمتر از ۱۵ درصد افراد آلوده به کروناویروس در این کشور به مراقبت های بیمارستانی و حتی تعداد کمتری از آنان به اکسیژن نیاز دارند.

در حال حاضر، بخشی از مشکل اخیرِ هند این است که بسیاری از مردم به دلیل عدم آگاهی و دسترسی به اطلاعات درست و خدمات مشاوره‌ای، سریع به بیمارستان مراجعه می کنند و این درحالیست که مدیریتِ مراقبت های خانگی و در رسیدگی به بیمار در منزل بسیار ایمن‌تر و بی‌خطرتر است./ ایسنا 

چرا کرونا در هند فاجعه‌بار شد؟

رکورد ابتلا به کرونا در هند شکست/ ثبت ۳۴۹ هزار و ۶۹۱ ابتلا در روز یکشنبه

سونامی کرونا در هند/ هر ساعت ۱۱۷ قربانی/ ارتش برای کمک وارد عمل می‌شود

زیر و بم ویروس هندی کرونا/ جولان سویه‌های جدید به دلیل مدیریت ضعیف کشورها

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 

 

کپی