اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

دستورالعمل استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در روزهای کرونایی

دستورالعمل استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در روزهای کرونایی

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با توجه به لغو طرح ترافیک تهران توصیه کرد افراد در صورت خروج از منزل تا حد امکان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکرده و در صورت ضرورت استفاده از مترو و اتوبوس، فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت و حتما از دو ماسک استفاده کنند.

به گزارش وزارت بهداشت،  سیما سادات لاری روز سه شنبه درباره استفاده از حمل و نقل عمومی در شرایط شیوع ویروس کرونا بیان کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی به دلیل تراکم جمعیت به عنوان یکی از کانون‌های جدی شیوع کووید ۱۹ شناخته می‌شود و شانس ابتلا به بیماری در این ایام در اماکن مذکور بیش از هر زمان دیگری است.

وی ادامه داد: متاسفانه با وجود گذشت چندین روز از اعمال محدودیت‌ها، همچنان شاهد شلوغی و ازدحام مسافران در مترو و اتوبوس‌های درون شهری هستیم که این موضوع بسیار نگران کننده است.

لاری گفت: همچنان درخواست ما از هموطنان عزیز کشورمان در کلیه گروه‌های سنی این است که تا حد امکان در خانه بمانند و با توجه به لغو یک هفته‌ای طرح ترافیک در تهران، در صورت ضرورت به خروج از منزل تا جای ممکن از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنند.

در صورت ضرورت به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی حتماً از ۲ ماسک شامل یک ماسک سه لایه از زیر و یک ماسک پارچه‌ای روی آن، استفاده کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: اگر افراد مجبور به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هستند، از سوار شدن به اتوبوس‌ها و یا واگن‌های مترو شلوغ و با سیستم تهویه نامناسب به طور جدی پرهیز کنند. همچنین ضروری است که از هر گونه تماس دست با صورت، دهان، بینی و چشم در طول مسیر به طور جدی پرهیز شود.

/ ایرنا 

فریاد نزنید؛ کرونا پخش می‌شود

داخل مترو سکوت کنید؛ کرونا پخش می‌شود

رانندگان تاکسی چگونه به کرونا مبتلا نشوند؟

گفت‌وگوی رو‌ در رو را به ۴ دقیقه محدود کنید

ویروس کرونا در اجتماعات بیشتر زنده می‌ماند

کاهش ۸۱ درصدی کرونا با استفاده از ۲ ماسک

صحبت کردن بیش از سرفه کرونا را منتقل می‌کند

ناقلان بی‌علامت کرونا را با حرف زدن منتقل می‌کنند

ملاحظات سفرهای درون شهری برای پیشگیری از کرونا

با ماسک به سایرین یادآوری کنید کرونا هنوز جان می‌گیرد

در وسایل نقلیه عمومی سکوت کنید تا از کرونا در امان باشید

هشدارهایی برای استفاده از تاکسی و اتوبوس در روزهای کرونایی

 

 

 

 

کپی