اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

انهدام یک شرکت هرمی در پایتخت

انهدام یک شرکت هرمی در پایتخت

سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از شناسایی یک شرکت هرمی و دستگیری 24 تن از اعضای آن در محله خانی آباد نو، خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ عباس محمدخانی ، با اشاره به تلاش‌های پلیس برای نشان دادن غیرقانونی بودن فعالیت شرکت‌های هرمی، گفت: فعالیت در قالب شرکت‌های هرمی مانع رشد و شکوفایی اقتصادی شده و ریشه و انگیزه تولید را از بین می‌برد.
وی با بیان اینکه در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت یک شرکت هرمی در یک باب منزل در منطقه خانی آباد نو ، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: با اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته، صحت موضوع برای پلیس محرز شد و ماموران انتظامی محل فعالیت اعضای این باند را شناسایی کردند.
سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری 24 تن از اعضای این شرکت هرمی با هماهنگی قضائی خبر داد و گفت: یک دستگاه لب تاپ و 100 جلد کتاب و جزوه آموزشی در خصوص فعالیت و عضوگیری در شرکت‌های هرمی نیز از منزل مورد نظر کشف شد.
این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: علیرغم هشدارهای مستمر پلیس و تلاش برای آشکارسازی ماهیت مجرمانه اینگونه شرکت‌ها، هنوز شاهد فریب جوانانی هستیم که دارایی خود را در شرکت‌های هرمی نابود می‌کنند و به دنبال «ره صد ساله را یک شبه رفتن»، هستند.

کپی