اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
علی شفیعی، سرعتی زن تیم ملی والیبال در گفت‌وگو با «ایران»:

به آینده امیدواریم چون تیم کاملی هستیم

به آینده امیدواریم چون تیم کاملی هستیم
محمد محمدی سدهی

اردوهای تیم ملی والیبال برای حضور در مسابقات لیگ جهانی و المپیک توکیو زیر نظر ولادیمیر آلکنو، مربی تازه وارد تیم ملی در حال برگزاری است و تیم ملی امیدوار است که با این مربی روس بتواند در این دو میدان بزرگ در جایگاه خوبی قرار بگیرد.

 تمرینات تیم ملی بدون حضور لژیونرها آغاز شد تا اینکه دیروز سعید معروف، جواد کریمی و امیرحسین اسفندیار به اردوی تیم ملی پیوستند و تمرینات خود را با بدنسازی آغاز کردند. تمرینات تیم ملی با حضور لژیونرها رنگ و بوی جدی‌تری به خود گرفت و همه‌چیز برای حضور در این دو میدان بزرگ آماده است.

علی شفیعی، سرعتی‌زن تیم ملی والیبال درخصوص برگزاری اردوهای تیم ملی به خبرنگار «ایران» گفت: «تمرینات‌مان در حجم بالا و به صورت پرفشار برگزار می‌شود به این دلیل تمرینات خیلی سنگین است. خیلی وقت بود که تا این حد سنگین تمرین نکرده بودیم. هر مربی مدل کاری خودش را دارد و آلکنو هم با این سبک، تمرینات تیم ملی را برگزار می‌کند تا هرچه زودتر به آمادگی برسیم. امسال لیگ جهانی را در پیش داریم و علاوه‌بر آن امسال سال المپیک است و آرام آرام تیم ملی کامل می‌شود و لژیونرها به تمرینات اضافه می شوند.»

او صحبت‌های خود را این گونه ادامه داد: «آلکنو برنامه دارد و می‌داند که به دنبال چه چیزی است. او یکسری سیستم‌ها را به بازیکنان تأکید می‌کند و ما روی این سیستم‌ها کار می‌کنیم. تیم ما هنوز کامل نیست به این دلیل نمی‌توانیم خیلی از تاکتیک‌ها را انجام دهیم. آلکنو تاکتیک‌های مورد نظرش را به ما می‌گوید و ما آنها را اجرا می‌کنیم. تا هفته اول و دوم لیگ جهانی طول می‌کشد تا تیم هماهنگ شود و تاکتیک‌های مورد نظر آلکنو را اجرا کنیم.»

این ملی پوش والیبال کشورمان اظهار داشت: «آلکنو چیزی که به ذهنش می‌رسد به بازیکنان تأکید و یکسری از مسائل را به بازیکنان گوشزد می‌کند. مطمئناً او مربی بزرگی است چرا که رزومه خوبی دارد و در تیم‌های خوبی حضور داشته و با این تیم‌ها به افتخارات زیادی دست یافته است. از این نظر کادر فنی خوبی داریم و علاوه‌ براین بازیکنان خوبی برای تیم بازی می‌کنند اما باید بدانیم که والیبال همانند وزنه‌برداری یا دوومیدانی نیست که رکورد داشته باشد تا سعی کنیم در تمرینات به رکورد مورد نظر برسیم و از همین حالا بدانیم که قهرمان هستیم یا نایب قهرمان.»

شفیعی در ادامه بیان داشت: «ما برای بهتر شدن باید تمرین کنیم و علاوه‌بر این باید آمادگی تیم‌های دیگر را ببینیم و پس از آن درخصوص عملکرد خودمان اظهارنظر کنیم. از حالا نمی‌توانیم در مورد عملکرد تیم ملی در لیگ جهانی و المپیک توکیو صحبت کنیم. می‌توانیم به آینده امیدوار باشیم چرا که تیم کاملی هستیم. البته هنوز کار تیمی ما انجام نشده و ما آموزش ندیده‌ایم. مسابقات لیگ جهانی و از آن مهم‌تر المپیک توکیو را در پیش داریم و خیلی زود است که در مورد کسب نتیجه در این دو میدان سخت صحبت کنیم.»

در روزهای گذشته یکی از ملی‌پوشان المپیکی بوکس ایران اعلام داشت که با زدن واکسن کرونا زود خسته می‌شویم و زورمان کم شده است. او در این خصوص گفت: «بازیکنان تیم ملی والیبال دز اول واکسن کرونا را زده‌اند و دز دوم هم بعد از 4 هفته تزریق می‌شود. در مورد عوارض واکسن چیزی متوجه نشدیم و همه چیز خوب است. در حال حاضر در تیم ملی بازیکنانی هستند که به کرونا مبتلا شده باشند. صابر کریمی جزو کسانی است که کرونایش مثبت شد و در حال حاضر در قرنطینه است. ان شاءالله که هرچه زودتر خوب شود و به تمرینات تیم ملی بازگردد.»

این بازیکن ملی پوش با اشاره به اینکه امسال لیگ جهانی با فرمت جدید برگزار خواهد شد، افزود: «قرار است یکسری تیم‌ها با بازیکنان اصلی خود در این مسابقات حاضر شوند به این دلیل کار سختی در این مسابقات خواهیم داشت. در حال حاضر نمی‌توانیم درخصوص آمادگی تیم ملی صحبت کنیم اما در کل روند خوبی داریم و تمرینات به‌صورت پرفشار در حال برگزاری است و امیدواریم که خیلی زود به آمادگی صددرصدی دست یابیم.علاوه‌بر این امیدواریم که در لیگ جهانی بتوانیم مجدداً مردم را خوشحال کنیم.»

او اظهار داشت: «برای کسب نتیجه باید از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم. ما همه تلاش‌مان را خواهیم کرد تا در لیگ جهانی و پس از آن در المپیک به روی سکو برویم. البته برای والیبال سخت است که روی سکو برود چرا که تیم‌های قدرتمند با آمادگی بالا در المپیک حضور دارند. برای رسیدن به سکو نیازمند حمایت‌های بیشتر هستیم و این در حالی است که حمایت‌ها همانند سال‌های گذشته است و هیچ تفاوتی با سال‌های پیشین ندارد.»

بیشتر بخوانید:

آلکنو سه ملی‌پوش والیبال را کنار گذاشت

ترکیب احتمالی استقلال مقابل الاهلی/ بازگشت ریگی و میلیچ به ترکیب اصلی

کپی