اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

هنیه: انتفاضه ادامه دارد

هنیه: انتفاضه ادامه دارد

رئیس دفتر سیاسی حماس تأکید کرد که قدس شریف در نبرد با دشمن صهیونیستی تنها نیست و ملت و مقاومت قهرمان فلسطین در غزه در کنار این شهر هستند.

 به نقل از قدس پرس، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس عصر یکشنبه در سمینار مجازی که توسط جنبش اسلامی در اردن برگزار شد، اظهار داشت: مقاومت امروز قدرتمندتر از همیشه است و ملت فلسطین به رغم تمامی جانفشانی‌ها بر ادامه راه خود مصمم است. ما پس از تهدید اشغالگران صهیونیست به تعرض به قدس و مسجد الاقصی در ۲۸ ماه رمضان، وارد نبرد تازه‌ای شدیم. ۲۸ رمضان روزی سرنوشت‌ساز خواهد بود و ما هرگز تسلیم نخواهیم شد و خیزش مردمی قدس باید ادامه داشته باشد.

اسماعیل هنیه افزود: تا زمانی که تجاوزات دشمن علیه قدس ادامه داشته باشد، آرام‌سازی اوضاع با این رژیم بی‌معنی خواهد بود.

هنیه گفت: نزاع با دشمن اشغالگر وارد مرحله سرنوشت‌سازی شده است و ما هرگز به یک انقلاب با محدودیت زمانی و مکانی در قدس اکتفا نمی‌کنیم. آنچه در قدس می‌گذرد از سبک و سیاق وضعیتی که مسئله فلسطین در آن قرار دارد خارج نیست. نزاع با رژیم اشغالگر ابتدا بر سر هویت است. ما در مقابل طرحی به اسم معامله قرن قرار داریم. هدف رخدادهای قدس سیطره رژیم صهیونیستی بر مسجد الاقصی به طور کامل است. این مسئله ابعاد سیاسی دارد و همچنین در راستای انتخابات داخلی صهیونیست‌هاست.

هنیه گفت: آنچه در قدس می‌گذرد ادامه سیاست محرومیت مردم فلسطین از مسجد الاقصی و نمونه ای از برنامه تقسیم زمانی و مکانی است که رژیم اشغالگر به دنبال تحمیل آن است. ما تصمیم گرفتیم این انتفاضه را ادامه دهیم. ما هرگز متوقف نخواهیم شد و به مقاومت ادامه می‌دهیم.

وی از دعوت برخی از کشورهایی که به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پرداخته‌اند برای جشن گرفتن برای "استقلال رژیم صهیونیستی" ابراز تعجب کرد. هنیه گفت: اصل مشکل در منطقه دشمن صهیونیستی است.

هنیه گفت: ما بر لزوم برگزاری انتخابات در قدس تأکید می‌کنیم و به شعار انتخابات بدون قدس برگزار نخواهد شد اکتفا نمی‌کنیم. بلکه می‌گوییم انتخابات در قدس باید برگزار شود تا به مثابه نبرد سیاسی با دشمن باشد./ ایسنا

کپی