اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

سئول پاسخی برای سخنان ترامپ ندارد

سئول پاسخی برای سخنان ترامپ ندارد

دفتر رئیس جمهوری کره جنوبی هرگونه واکنش به انتقادات دونالد ترامپ که رهبری و مهارت‌های مذاکره مون جائه-این را زیر سوال برده بود، نامناسب دانست.

 روزنامه کوریا تایمز گزارش داد، دفتر مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی در تلاش برای تنش‌زدایی درباره حملات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا اعلام کرد: اظهارنظر درباره سخنان رهبران خارجی سابق اقدامی نامناسب است.  

یک مقام دفتر ریاست جمهوری سئول با اشاره به مذاکرات دشوار با پیونگ یانگ گفت: ما مذاکراتی داشتم که از اصولی تبعیت می‌کردند.

ترامپ جمعه با انتقاد از رئیس جمهوری کره جنوبی، او را یک رهبر و مذاکره کننده ضعیف توصیف کرد. ترامپ، مون جائه-این را به عدم پرداخت کمک نظامی کافی بابت آنچه "فرسایش نظامی بلند مدت آمریکا" خواند، متهم کرد.

دونالد ترامپ گفت "چندین دهه با ما مثل احمق‌ها برخورد شد."  در مقابل، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده گفت که "تحت سخت‌ترین شرایط" کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را دوست داشت و ادعا کرد که کیم هرگز به مون احترام نمی‌گذاشت.

با وجود سخنان تند ترامپ، این رئیس جمهوری کره جنوبی بود که ابتدا حاشیه‌هایی به وجود آورد. مون جائه-این پیش از آن به روزنامه نیوریورک تایمز گفته بود که وقتی زمان وادار کردن کیم جونگ اون به کنار گذاشتن برنامه هسته‌ای فرا رسید، ترامپ "از زیر کار طفره رفت و از انجام وظیفه در وضعیت دشوار ناکام ماند."

رئیس جمهوری کره جنوبی همچنین ابراز امیدواری کرد که در تاریخ از بایدن به عنوان رئیس جمهوری یاد شود که به "پیشرفت حقیقی و غیرقابل بازگشت برای خلع سلاح هسته‌ای و صلح" در شبه جزیره کره دست یافته است.

کپی