اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

ظرفیت انجام تست‌های مولکولی کرونا با آغاز پیک چهارم افزایش پیدا کرد

ظرفیت انجام تست‌های مولکولی کرونا با آغاز پیک چهارم افزایش پیدا کرد

همزمان با آغاز پیک سهمگین کرونا در کشور، رییس آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید ۱۹ پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، از افزایش ظرفیت چند برابری انجام تست های تشخیص مولکولی کووید ۱۹ خبر داد.

به گزارش روز یک شنبه روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، دکتر رامین صرامی سرپرست پژوهشکده و رییس آزمایشگاه با اعلام این مطلب که درحال حاضر آزمایشگاه تشخیص مولکولی کووید ۱۹ ظرفیت پذیرش صدها نمونه را در روز داراست؛ تصریح کرد: آزمایشگاه تشخیص عفونت COVID-۱۹ پژوهشکده معتمد از آغاز فعالیت خود تاکنون ده ها هزار تست مولکولی را به انجام رسانده است لذا با توجه به نیاز فوری کشور در زمینه تشخیص صحیح این عفونت همزمان با آغاز پیک چهارم، این آزمایشگاه با افزایش انجام تعداد تست های مولکولی از آغاز سال نو تاکنون، همچنین دریافت بیست و چهار ساعته نمونه از مراجعان (حتی در ایام تعطیلات) توانسته است با نهایت دقت و سرعت پاسخگوی مراجعان باشد.

صرامی با اشاره به اهمیت تشخیص "صحیح" این عفونت نوپدید و به منظور جلوگیری از مراجعات مکرر مردم جهت تشخیص به مراکز درمانی که منجر به فشار مضاعف و در نتیجه مختل شدن روند خدمت رسانی آن مراکز می گردد؛ ادامه داد: استفاده از کیت تشخیصی کرونا تولید شده توسط پژوهشکده با بیشترین حساسیت به ویروس و دقت، و کمترین خطا در تمایز پاسخ مثبت و منفی، روش استاندارد برای تشخیص صحیح ابتلا به عفونت به کووید ۱۹ به شمار می آید.

عضو ستاد مرکزی کرونا جهاددانشگاهی در ادامه با اشاره به اینکه؛ پژوهشکده سرطان معتمد نخستین مرکز طراحی و تولید کیت های تشخیص مولکولی در کشور است که با حمایت ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره)  و گروه سرمایه گذاری بهمن  و مجموعه دانش بنیان برکت موفق گردید فازهای تحقیقاتی طراحی و توسعه ساخت کیت را در مقطع کوتاه زمانی از شیوع کرونا، پشت سرگذاشته و مجوزهای لازم را از انستیتو پاستور ایران و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دریافت نماید؛ افزود: این مجموعه تاکنون با تولید میلیون ها کیت تشخیص کرونا توانسته است بخش اعظمی از نیاز آزمایشگاه های مرجع تشخیص کرونا در کشور را تامین نماید.

لازم به ذکر است؛ آزمایشگاه کرونای پژوهشکده سرطان معتمد  از اولین مراکز موثق آزمایشگاه مرجع سلامت برای صدور گواهی سلامت جهت پروازهای بین المللی است.

جهت هماهنگی برای نمونه گیری و انجام آزمایش تسخیص کرونا (کووید ۱۹) و یا کسب اطلاعات لازم با خط مستقیم  ویژه کرونا می توانید با شماره ۸۸۶۶۴۵۳۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و در صورت مواجه با هرگونه‌ مشکل و نیاز به طرح انتقادات و پیشنهادات، روابط عمومی مرکز به شماره  ۸۸۸۷۶۸۶۹-۰۲۱آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

آدرس مرکز تشخیص مولکولی آزمایشگاه پاتوبیولوژی پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی: میدان ونک- ابتدای حقانی- نبش گاندی جنوبی – شماره ۱۴۶

/ ایرنا 

واردات کیت‌های تشخیص کرونا به صفر رسید

فهرست آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا به‌روز شد

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 


 

 

کپی