اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

افزایش تعداد کشته‌های حادثه بیمارستان بغداد به ۸۲ نفر

افزایش تعداد کشته‌های حادثه بیمارستان بغداد به ۸۲ نفر

وزارت کشور عراق از افزایش تعداد تلفات حادثه آتش سوزی بیمارستان محل بستری بیماران مبتلا به «ویروس کرونا» در بغداد به ۸۲ کشته خبر داد.

به نقل از شبکه خبری «السومریه نیوز»، وزارت کشور عراق امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد زخمی‌های سانحه آتش سوزی بیمارستان «ابن الخطیب» ویژه درمان بیماران کرونایی در بغداد نیز به ۱۱۰ نفر رسیده است.

منابع بیمارستانی بغداد می‌گویند که با توجه به وخامت اوضاع جسمانی برخی از زخمی‌ها حادثه آتش سوزی بیمارستان بغداد، احتمال افزایش تعداد تلفات وجود دارد.

در پی حادثه آتش سوزی دیشب بیمارستان ابن الخطیب بغداد ویژه درمان بیماران «کووید-۱۹»، دولت عراق به مدت سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق امروز پس از نشست فوق‌العاده با تعدادی از وزرا و مسئولین و فرماندهان امنیتی این کشور، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «برای گرامیداشت شهدای حادثه آتش سوزی بیمارستان» به مدت سه روز عزای عمومی اعلام می‌شود.

نخست وزیر عراق دستور داد که فوراً در مورد علل حادثه از افراد ذیربط در وزارتخانه تحقیق شود و رییس بیمارستان، مدیر حراست و مسوولان نگهداری تجهیزات در بیمارستان فوراً حاضر و از آنان تحقیق شود و همه کسانی که از نظر قانونی مقصر بودند، پاسخگو باشند.

گزارش خبرنگار ایرنا از بغداد حاکیست که آتش اگرچه مهار شده است، اما تقریبا تمام بیمارستان سوخته و صدمات زیادی به ساختمان و تجهیزات و ملزومات آن وارد شده است و طبق اظهار افراد حاضر در محل نجات یافتگان این حادثه به سایر مراکز درمانی بغداد منتقل شده‌اند.

برخی افراد حاضر در محل بیمارستان می‌گویند؛ انفجار کپسول اکسیژن و سپس آتش سوزی و گسترش آن باعث خسارت سنگین و تلفات بالا در بیمارستان ابن الخطیب بغداد  شده است.

بیمارستان حادثه دیده در منطقه «الرصافة» بغداد قرار دارد که در روزهای اخیر تعداد زیادی از شهروندان در مراکز درمانی این منطقه واکسینه شدند.

این منطقه از ابتدای ورود واکسن به عراق همواره شاهد حجم بالای واکسیناسیون به نسبت سایر مناطق و شهرهای عراق بوده است.

برخی اخبار حاکیست که تعدادی از کادر درمانی بیمارستان نیز زخمی شده و یا سوخته‌اند./ ایرنا

کپی