اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

200هزار تومان جریمه تردد شبانه

200هزار تومان جریمه تردد شبانه

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور از جریمه 200 هزار تومانی تردد های شبانه خودرو ها خبر داد و گفت: بر خلاف تصور اشتباه برخی شهروندان ، دوربین های پلیس درمحدودیت های عدم تردد در طرح شبانه فعال است و برابر اعلام ستاد ملی کرونا این محدوده ها را کامل رصد می کنند .

به گزارش ایران انلاین ،سرهنگ "علی همه خانی"  در خصوص ترددهای شبانه و جریمه ورود به این طرح بیان داشت: برخلاف تصور برخی شهروندان در خصوص عدم ثبت جریمه ها در طرح ورود به محدودیت های کرونایی شبانه ، این دوربین ها از همان روز های اول و با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا فعال بوده و رانندگانی را که بدون مجوز وارد این محدوده ها می شوند را مورد اعمال قانون قرار می دهند  .
وی ادامه داد: با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا و از آغاز  و اجرای طرح ممنوعیت های تردد  در سطح شهر تهران تا کنون تعداد 620 هزار خودرو  توسط دوربین ها مورد اعمال قانون قرار گرفته اند .
معاون آموزش  و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ  بیان داشت : در همین خصوص و در فروردین ماه امسال 25 هزار و 689   مورد تخلف پلاک اعم از "  تخلف مخدوشی و پوشش پلاک " مورد اعمال قانون قرار گرفته اند و نیز  2 هزار و 147  خودرو هم توقیف شده اند .
وی افزود : برابر ماده 720 قانون مجازات اسلامی مخدوشی  و هرگونه تغییر در ارقام پلاک وسیله نقلیه مجازات  حبس از 6 ماه تا یکسال را برای متخلفان در پی دارد .
سرهنگ همه خانی از رانندگان تهرانی خواست: به علت شیوع گسترده ویروس کرونا ، از تردد در سطح شهر  و در ساعات اعلامی و رفتن به دورهمی ها و مهمانی ها به خاطر حفظ جان خود و دیگران جدا خودداری کنید.

کپی