اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

استقلال در چه صورتی صعود می کند؟/ تمام احتمالات و 180 دقیقه سرنوشت‌ساز

استقلال در چه صورتی صعود می کند؟/ تمام احتمالات و 180 دقیقه سرنوشت‌ساز

رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته با تساوی استقلال برابر الدحیل هفته چهارم خود را به پایان رساند تا شرایط صعود در این گروه بسیار پیچیده شود

استقلال ایران که شروع بسیار خوبی را در لیگ قهرمانان آسیا داشت و با دو پیروزی پرگل در صدر جدول رده بندی گروه C این رقابت ها قرار داشت در دو بازی سخت و رو در روی خود برابر یکی از مدعیان همیشگی صعود این چند ساله الدحیل قطر صاحب یک شکست و یک تساوی شد تا بعد از این تیم متمول هشت امتیازی قطری با 7امتیاز و تفاضل گل بهتر و بالاتر از الاهلی عربستان و میزبان گروه در رده دوم جدول قرار گیرد. 

فرمت صعود این دوره رقابت های لیگ قهرمانان آسیا که شرایط را برای تیم های دوم جدول به نتایج دیگر گروه ها ارتباط داده و تنها سه تیم برتر دیگر گروه های پنجگانه به مرحله بعدی رقابت ها صعود می کنند باعث شده تا اما و اگرهای زیادی برای تیم ها تا اینجای رقابت ها به وجود بیاید.

 با هم نگاهی می اندازیم به شرایط صعود استقلال در یکی از سخت ترین گروه های این دوره رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با هشت پیش شرط کسب شش، چهار، سه دو و یک امتیاز در دو بازی آخر گروه برابر تیم های الاهلی عربستان و الشرطه عراق:

برد استقلال برابر الاهلی و تساوی برابر الشرطه
* در صورت کسب سه امتیاز الدحیل کار برای صدرنشینی به تفاضل گل کشیده خواهد شد و استقلال حداقل دومی گروه را خواهد داشت.
*در صورت کسب چهار و شش امتیاز الدحیل استقلال تیم دوم گروه خواهد شد.

برد استقلال برابر الشرطه و تساوی برابر الاهلی 
*در صورت کسب شش و چهار امتیاز الدحیل، استقلال می تواند با توجه به تفاضل گلش تیم دوم گروه خواهد شد.
* در صورت کسب سه امتیاز الدحیل کار برای صدرنشینی به تفاضل گل کشیده خواهد شد و استقلال باز هم با توجه به تفاضل گل خوبش و دیدار رودروی الدحیل و الاهلی و رد و بدل شدن گل برای دو تیم  می تواند در جایگاه دوم جدول قرار گیرد.

برد استقلال برابر الاهلی و شکست برابر الشرطه
* استقلال باید امیدوار باشد تا الدحیل با اختلاف گل بالا برابر الشرطه پیروز نشود و با اختلاف بالا برابر الاهلی شکست نخورد تا دومی گروه را داشته باشد.

برد استقلال برابر الشرطه و شکست برابر الاهلی 
*اگر الدحیل برابر الشرطه پیروز شده باشد باید امیدوار باشد تا الاهلی را هم شکست دهد تا استقلال با تفاضل گل دوم گروه شود
*اگر الدحیل موفق به پیروزی برابر الشرطه نشده باشد، شرایط برای صعود استقلال به عنوان تیم دوم با تفاضل گل مهیا خواهد بود.

کسب دو تساوی برابر نمایندگان عربستان و عراق 
*استقلال 9امتیازی خواهد شد و دو شکست الدحیل استقلال را تیم دوم جدول خواهد کرد و آنها باید منتظر نتایج سایر گروه ها باشند
*کسب تساوی الدحیل برابر الشرطه و شکست این تیم برابر الاهلی عربستان، تفاضل گل استقلال را در جایگاه دوم جدول قرار خواهد داد
* در صورتی که استقلال 9امتیازی شود و الاهلی هم در شب آخر رقابت ها موفق به پیروزی برابر الدحیل نشود باز هم استقلال با توجه به تفاضل گل تیم دوم جدول خواهد شد.

کسب تساوی برابر نماینده عربستان و شکست برابر الشرطه عراق  
*استقلال باید امیدوار باشد تا الدحیل روز آخر رقابت ها نماینده عربستان را شکست دهد و استقلال با تفاضل گل دوم شود و منتظر نتایج سایر گروه ها قرار گیرد.
*در صورت شکست الدحیل در دو بازی آخر برابر الشرطه و الدحیل باز هم استقلال می تواند با تفاضل گل تیم دوم جدول شود.

کسب تساوی برابر نماینده عراق و شکست برابر الاهلی عربستان
* دو شکست الدحیل استقلال را با تفاضل گل می تواند در رتبه دوم جدول جای دهد که احتمال آن خیلی کم است. 

پیچیدگی جدول در گروه C این رقابت ها تب این تورنمنت را بالا برده است. سه نماینده اسم و رسم دار آسیا در دو بازی آینده خود می توانند در رتبه های اول تا سوم جدول قرار گیرند و سرنوشت گروه در دستان هر سه تیم است. شرایط الدحیل با یک امتیاز اختلاف نسبت به استقلال و الاهلی برای صدرنشینی و صعود به عنوان تیم اول بهتر از سایر رقباست و استقلال امیدوار است با گرفتن نتیجه خوب برابر الاهلی منتظر نبرد مستقیم الاهلی و الدحیل در شب آخر رقابت ها باشد و بهره لازم را از این نبرد مستقیم ببرد./ ورزش سه

بیشتر بخوانید:

وضعیت نمایندگان ایران در پایان هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا؛ یک صدرنشینی و ۲ رتبه دوم

واکنش AFC به نتیجه دیدار استقلال و الدحیل

مطهری: در بازی‌های آسیایی تیم آسان ندارید/ پرسپولیس همیشه بزرگی خود را نشان داده است

 

کپی