اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

جبهه مردمی آزادی فلسطین مسؤولیت حمله موشکی به شهرک‌ها را برعهده گرفت

جبهه مردمی آزادی فلسطین مسؤولیت حمله موشکی به شهرک‌ها را برعهده گرفت

سازمان گردان‌های شهید ابوعلی مصطفی، شاخه نظامی جبهه مردمی آزادی فلسطین امروز شنبه مسؤولیت حمله موشکی از نوار غزه به شهرک‌های صهیونیستی را برعهده گرفت.

 به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، این سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: این حمله پس از آن صورت گرفت که به رژیم صهیونیستی نسبت به ادامه گمراهی و تجاوزش در حق ملت بی‌دفاع فلسطین هشدار دادیم و تاکید کردیم که اجازه نخواهیم داد مردم ما آنجا تنها بمانند و دشمن در ازای تشدید جنایت‌های خود بهای سنگینی خواهد پرداخت.

در این بیانیه آمده است: به همین دلیل ما در گردان‌های شهید ابوعلی مصطفی در پاسخ به جنایت‌های مداوم اشغالگر و بمباران موشکی غزه در شب گذشته، مسؤولیت حمله موشکی به سمت شهرک‌های "غلاف" غزه را اعلام می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: این گردان‌ها و تمامی شاخه‌های مقاومت در برابر این حمله متجاوزانه ساکت نخواهند نشست و نیروهای نظامی ما برای ادامه پاسخ به هرگونه حماقتی که دشمن در حق ملت فلسطین مرتکب می‌شود، آماده هستند. قدس ما نور چشم ماست و تنها رهایش نخواهیم کرد.

جنبش حماس هم حملات صبح امروز رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرد و از اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و ملت‌های اسلامی خواست مسؤولیت خود را در حفاظت از مردم قدس و مسجدالاقصی برعهده بگیرند و برای تثبیت و تقویت ایستادگی ملت فلسطین و حمایت از مقاومت فلسطین تلاش کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز اعلام کرد، شب گذشته فلسطینی‌ها ۳۶ موشک از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی شلیک کردند و سامانه گنبد آهنین شش موشک را رهگیری کرد و بیشتر موشک‌ها در مناطق باز سقوط کردند.

این بزرگترین حمله‌ای است که طی چند ماه اخیر از نوار غزه انجام می‌شود و خسارت‌هایی مالی و جانی در تعدادی از تجمعات مسکونی برجای گذاشته است./ ایسنا

کپی