اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
در «سینمای ایران» هیسپان تی وی:

«دختری با کفش‌های کتانی» با حضورسعید نجاتی بررسی می شود

«دختری با کفش‌های کتانی» با حضورسعید نجاتی بررسی می شود

شبکه هیسپان تی وی در این قسمت از برنامه «سینمای ایران» به نمایش و بررسی فیلم «دختری با کفش‌های کتانی» به کارگردانی رسول صدرعاملی می پردازد و با سعید نجاتی به گفت‌وگو می نشیند.

برنامه «سینمای ایران» که در هر هفته با انتخاب و نمایش یک فیلم ایرانی برای مخاطبان اسپانیایی زبان، به بررسی و گفت‌وگو با عوامل آن می پردازد، در این قسمت فیلم «دختری با کفش‌های کتانی» به کارگردانی رسول صدرعاملی را به مخاطبان اسپانیایی زبان علاقه مند به کسب اطلاعات درباره سینمای ایران معرفی می کند.
در این برنامه ابتدا بخش های کوتاهی از فیلم «دختری با کفش‌های کتانی» پخش و سپس به مرور کارنامه رسول صدرعاملی در عرصه فیلم‌سازی پرداخته می شود. در ادامه اسوالدو کانالز، مجری «سینمای ایران» با سعید نجاتی فیلم‌ساز و مدرس درباره ویژگی های این فیلم و ساختار آن به گفت‌وگو می پردازد. در پایان برنامه، مخاطبان اسپانیایی زبان به تماشای کامل این فیلم ایرانی خواهند نشست.
«دختری با کفش‌های کتانی» محصول سال ۱۳۷۷  فیلمی خانوادگی و اجتماعی با هنرنمایی پگاه آهنگرانی ، مجید حاجی زاده،اکرم محمدی،عبدالرضا اکبری، پویا کرمی،محمود عزیزی،محمود جعفری نویسندگی پیمان قاسم خانی؛ فریدون فرهودی؛ براساس طرحی از: رسول صدر عاملی؛و کارگردانی رسول صدرعاملی است.
در خلاصه این فیلم آمده است: آیدین و تداعی که در پارک با هم آشنا شده بودند در حین گردش در پارک توسط مأمورین نیروی انتظامی متوقف شده و به کلانتری برده می‌شوند. با تشکیل پرونده و تا برگشت آن از دادسرا آیدین در کلانتری مانده و تداعی نیز برای تحقیقات به پزشکی قانونی منتقل می‌شود و...
برنامه سینمای ایرانی   (Cine Iraní) به تهیه کنندگی فهمیه اسماعیل پور شنبه 4اردیبهشت ماه ساعت 19 به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می رود و تکرار آن در روز یکشنبه ساعت  2:30،11:30، 23 و دوشنبه9:30 پخش خواهد شد.

کپی