اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دو هفته سخت و خطرناک کرونایی پیش‌روی همدانی‌ها

دو هفته سخت و خطرناک کرونایی پیش‌روی همدانی‌ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینای همدان نسبت به روند صعودی کرونا در این استان هشدار داد.

دکتر رشید حیدری‌مقدم شنبه ۴ اردیبهشت ماه در ستاد استانی مقابله با کرونای همدان، ضمن هشدارهای جدی در باره پیک‌چهارم کرونا در استان، گفت: اگر به‌طور جدی پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا را اجرا نکنیم، وضعیت کنترل این بیماری برای کادر درمان سخت‌تر خواهد شد.

وی با بیان اینکه کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته جان ۱۴ نفر از هم‌استانی‌هایمان را گرفت، تصریح کرد: طی شبانه روز گذشته ۱۴۰۰ نفر با علائم تنفسی به بیمارستان‌های استان مراجعه داشته‌اند که ۲۵۷ نفر از آنها بستری شدند.

حیدری مقدم با بیان اینکه میزان فوتی‌ها در استان ۶۶ درصد است، مطرح کرد: با افزایش مراکز ۱۶ ساعته کرونا، استان پاسخگویی این همه کرونایی نیست، به طوری که ۱۶۰۰ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان داریم.

وی اظهار کرد: مردم بدانند که ظرفیت تخت‌های بیمارستانی پُر شده و پاسخگویی این حجم از بیماران کرونایی را ندارند. در همه‌ بیمارستان‌های استان حتی برای یک نفر بیمار جدید کرونایی تخت خالی وجود ندارد.

 به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مقابله با کرونای همدان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با تأکید بر اینکه کادر بهداشت و درمان با تمام توان درگیر کنترل و مقابله با بیماری هستند، خاطرنشان کرد: با این وضعیت، در دو هفته آینده شیوع بیماری کرونا سخت‌تر و خطرناک‌تر پیش‌بینی خواهد شد.

/ایسنا

بیشتر بخوانید: درگذشت پرستار باردار بیمارستان لقمان بر اثر کرونا

جرئیات جدید تست رایگان کرونا در ایستگاه مترو

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی