اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

سارق 7 میلیاردی اماکن تجاری در تله پلیس

سارق 7 میلیاردی اماکن تجاری در تله پلیس

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی از دستگیری سارق حرفه ای و سابقه دار اماکن تجاری و کشف 11 فقره سرقت به ارزش 7 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ کارآگاه "هوشنگ کاکاوندی"  بیان داشت: چهارم فروردین ماه پرونده ای با موضوع سرقت اماکن از طریق کلانتری113 بازار به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارجاع شد که برابر اظهارات مال باخته، در تعطیلات نوروزی متوجه تخریب قفل درب انبار مغازه اش واقع در خیابان 15 خرداد و سرقت اموالی نظیر کولر گازی، چسب حرارتی، قالب فولادی و برخی اقلام تجاری جمعا به ارزش 200 میلیون تومان شده است.
وی ابراز داشت: پرونده برای رسیدگی تخصصی به تیم مبارزه با سرقت اماکن و مغازه پایگاه هفتم ارجاع و کارآگاهان بدواً با حضور در محل سرقت نسبت به بررسی نحوه ورود سارق و چگونگی سرقت اقدام و تصاویر دوربین های مشرف به صحنه سرقت را پایش نمودند.
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی عنوان کرد: کارآگاهان در بررسی های تکمیلی و بازبینی دقیق تصاویر، چهره یکی از سارقان سابقه دار به اسم فیروز که دارای ده ها فقره سابقه سرقت و زندان داشت را در تصاویر مشاهده کردند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با ظن اینکه فیروز در حال ارتکاب سرقت های متعدد می باشد، با بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم نسبت به رصد و اشتراک گیری کلیه وقوعات مشابه در سطح تهران بزرگ اقدام کردند که پس از چند شبانه روز تلاش بی وقفه در خصوص اختفاء متهم معلوم شد وی حوالی صبح به پاتوقش در خیابان وحدت اسلامی وارد و تا عصر در آنجا ساکن می باشد.
سرهنگ کارآگاه کاکاوندی افزود: در ادامه با اخذ دستور قضائی کارآگاهان بیست و دوم فروردین ماه در عملیاتی غافلگیرانه فیروز را دستگیر و در بازرسی دقیق از مخفیگاه وی مقادیر انبوهی اموال مسروقه به ویژه برخی اقلام مال باخته نظیر قالب فولادی و چسب حرارتی کشف گردید.
وی توضیح داد: فیروز در بازجویی اولیه ضمن رد اتهام سرقت، خود را بی گناه می دانست، در همین اثناء کارآگاهان سرنخ های جدیدی بدست آورده و در بازبینی تصاویر احصاء شده  حدود 10 فقره سرقت های اخیر چهره متهم شناسایی شد که با ادله جدید فیروز در بازجویی چاره ای جز بیان حقیقت نداشت و به ارتکاب بزه انتسابی و چند فقره سرقت دیگر اعتراف کرد و اظهار داشت، پس از آزادی از زندان برای کسب درآمد بی زحمت مجددا شروع به سرقت نمودم و توانستم طی این مدت بیش از 7 میلیارد ریال را بدست آورم.
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی در پایان گفت: اموال مکشوفه با دستور قضائی تحویل مال باختگان شد و متهم با دستور قضائی صادره از سوی بازپرس شعبه 2 دادسرای ناحیه 12 با قرار مناسب برای شناسایی سایر سرقت ها و کشف زوایای پنهان پرونده کماکان تحت نظر می باشد.

کپی