اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دادستان:علیه برپا کنندگان مجالس ترحیم در پیشوا اعلام جرم می‌شود

دادستان:علیه برپا کنندگان مجالس ترحیم در پیشوا اعلام جرم می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پیشوا گفت: علیه افرادی که با برگزاری مراسم ترحیم و اجتماع افراد، سلامت مردم را در معرض خطر قرار می‌دهند، به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی اعلام جرم می‌شود.

مرتضی طهماسبی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا، وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان پیشوا قرمز بوده و محدودیت‌های ناشی از این شرایط باید با جدیت اعمال شود.

وی گفت: در چنین شرایطی، برپایی هر گونه مراسم و تجمعات شادی، ترحیم، تجمعات و دورهمی‌ها ممنوع است و دستگاه قضا، با جدیت با کسانی که این محدودیت‌ها را رعایت نکنند برخورد قانونی می‌کند.

وی با اشاره به برپایی برخی از مراسم ترحیم در صحن مطهر جعفربن‌موسی‌الکاظم(ع) پیشوا اظهار داشت: با افرادی که در شرایط حاد کرونایی، بهداشت عمومی را با برپایی مجالس ترحیم مورد تهدید قرار دهند برخورد قضایی می‌کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پیشوا افزود: بانیان برگزاری مراسم ترحیم در حرم مطهر حضرت جعفربن موسی با اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی مورد تعقیب قرار خواهند گرفت.

روز گذشته مجلس ترحیمی با حضور تعداد زیادی از مردم در صحن امامزاده جعفر(ع) پیشوا برگزار شد که این اقدام با واکنش بسیاری از مردم در فضای مجازی منجر شد.

بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا، برپایی مجالس ترحیم در مناطقی که وضعیت شیوع کرونا در آنان قرمز است، ممنوع است.

پیشوا با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

مرقد مطهر امامزاده جعفر(ع) فرزند بلافصل امام هفتم شیعیان در این شهرستان واقع شده و از دیرباز تاکنون صحن مطهر ایشان، مدفن مؤمنین است./ایرنا

کپی