اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

ابتلا به کرونا در خلخال ۱۰ برابر افزایش یافته است

ابتلا به کرونا در خلخال ۱۰ برابر افزایش یافته است

فرماندارخلخال گفت: از آغاز موج چهارم کرونا شمار مبتلایان به این ویروس در این شهرستان سیر صعودی گرفته و آمار بستری در بیمارستان این شهر به ۱۰ برابر افزایش یافته است .

فریدون بابایی روز جمعه در جلسه ستاد قرارگاه فرماندهی مقابله با کرونا خلخال افزود: هم اکنون آمار بستری در بیمارستان امام خمینی این شهر از یک نفر در روز به ۱۰ نفر افزایش یافته است و این میزان از ابتلا و بستری بیشترین تعداد از آغاز شیوع کرونا در این منطقه محسوب می‌شود .

وی با اشاره به افزایش  شمار مراجعان سرپایی به مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته خلخال اظهار کرد:میانگین مراجعان  به بیمارستان و مراکز پیش بیمارستانی ۳۰ نفر بوده و علاوه بر افزایش آمار بستری در بیمارستان در حال حاضر بیش از ۸۰۰ کرونایی در منازل خود در قرنطینه خانگی هستند.

فرماندار خلخال گفت:علاوه بر راه اندازی بخش‌های دوم وسوم  برای پذیرش مبتلایان کرونا در تنها  بیمارستان خلخال،  محلی برای راه اندازی بیمارستان صحرایی آماده شده و در صورت لزوم  از این محل برای بستری و درمان  مبتلایان  استفاده خواهد شد.

بابایی بیان کرد: همکاری بازاریان در اجرای طرح اعمال محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان موجب شده تا خلخال شاهد کمترین تخلفات صنفی در این زمینه بوده و رتبه آخر کشور را از لحاظ ثبت تخلفات صنفی به خود اختصاص دهد.

فرماندار خلخال مقاومت برخی از مبتلایان به کرونا در روستاها،ترویج طب سنتی از سوی فعالان فضای مجازی و حتی انکار وجود کرونا از سوی برخی افراد را از جمله چالش‌های موجود  در کنترل کرونا اعلام کرد و افزود: بعنوان نمونه خودداری سه روستایی مبتلا به کرونا از بستری در بیمارستان اخیرا منجر به مرگ هرسه نفر آنها در این شهرستان شد.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است./ایرنا

کپی