اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

بانوان ایرانی و کسب مقام پنجم و ششم آسیا

بانوان ایرانی و کسب مقام پنجم و ششم آسیا

وزنه برداران ایران در دسته ۸۱ کیلوگرم رقابت‌های بانوان قهرمانی آسیا، عناوین پنجم و ششم را کسب کردند.

به نقل از فدراسیون وزنه برداری، در هفتمین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا که به میزبانی تاشکند ازبکستان برگزار می‌شود، مسابقات گروه A دسته ۸۱ کیلوگرم بانوان با حضور "الهام حسینی" و "الناز باجلانی" وزنه‌برداران کشورمان برگزار شد.
در این گروه هشت وزنه‌بردار حاضر بودند. الناز باجلانی در حرکت یک ضرب ابتدا وزنه‌های ۸۵ و ۹۴ کیلوگرم را مهار کرد، اما در مهار وزنه ۱۹۷ کیلوگرم ناموفق بود و با همان وزنه ۹۴ کیلوگرم عنوان پنجم یک ضرب را کسب کرد.
همچنین سیده الهام حسینی هم در حرکت یک ضرب فقط وزنه ۹۱ کیلوگرم را با موفقیت پشت سر گذاشت و در مهار وزنه ۹۹ کیلوگرم ۲ بار ناکام ماند و با ثبت وزنه ۹۱ کیلوگرم عنوان ششمی را به دست آورد.
اما در حرکت دوضرب باجلانی در حرکت اول وزنه ۱۰۰ کیلوگرم را بالای سر برد، او در حالیکه در حرکت دوم نتوانسته بود، وزنه ۱۰۷ کیلوگرم را مهار کند، در حرکت سوم وزنه ۱۰۹ کیلوگرم را بالای سر برد.
حسینی هم در حرکت اول دوضرب وزنه ۱۱۱ کیلوگرم را مهار کرد، در حرکت دوم نیز وزنه ۱۱۸ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم توانست، وزنه ۱۲۲ کیلوگرم را مهار کند.
در پایان رقابت دسته ۸۱ کیلوگرم بانوان آسیا، سیده الهام حسینی با ۹۱ کیلوگرم در یک ضرب، ۱۲۲ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۲۱۳ کیلوگرم را ثبت کرد و در رده پنجم آسیا ایستاد.
همچنین الناز باجلانی نیز با ۹۳ کیلوگرم در یک ضرب، ۱۰۹ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۲۰۲ کیلوگرم در رده ششم آسیا قرار گرفت./شبکه خبر

کپی