اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
شبکه خبری ان بی سی نیوز گزارش داد؛

اسیدپاشی به یک دختر دانشجوی مسلمان در نیویورک

اسیدپاشی به یک دختر دانشجوی مسلمان در نیویورک

پلیس شهر نیویورک در حال تحقیق و بازجویی درباره مردی است که به اسیدپاشی روی صورت یک دانشجوی دختر مسلمان ۲۱ ساله متهم است.

پایگاه اینترنتی شبکه خبری ان بی سی نیوز گزارش داد،«نافعه اکرام» که پاکستانی الاصل و دانشجوی پزشکی است؛ ۲۱ سال سن دارد. او حدود ۱۵ روز پیش، درحالی که با مادر خود مشغول قدم زدن در خیابان شهر "لانگ آیلند" در ایالت نیویورک بود مورد حمله قرار گرفت.پلیس برای پیدا کردن مظنون مبلغ ۱۰ هزار دلار جایزه تعیین کرده است.

گفته می‌شود جراحاتی که اسید بر روی دستان، گردن و صورت این دختر مسلمان ایجاد کرده بسیار شدید است و ممکن است به نابینایی او منجر شود.

بر اساس بیانیه شاخه شورای روابط آمریکایی-اسلامی (CAIR-NY) نیویورک، «نافعه اکرام» پس از حمله ۱۷ مارس، ۱۵ روز را در بیمارستان گذراند.در این بیانیه آمده است، اکرام که دانشجوی دانشگاه هوفسترا در نیویورک است، حدود ساعت ۸:۳۰ دقیقه شب {به وقت محلی} در حال بازگشت به خانه خود بود که فردی ناشناس به سمت او دوید و به صورتش اسید پاشید.

براساس این بیانیه، اکرام بلافاصله پس از این حادثه از ناحیه صورت، گردن و دستانش احساس درد شدید کرد و با فریاد زدن، درخواست کمک کرد که فریادهایش باعث ورود اسید به دهانش شد و راه تنفسش را مسدود کرد.

طبق گزارش مرگز «گوفاندمی» (GoFundMe)، والدین این دختر دانشجو برای کمک کردن به او به سمتش دویدند و در این فرایند دستهایشان دچار سوختگی شد. در کلیپ ویدئویی منتشر شده از این حادثه مهاجم با دستکش دیده می‌شود. این تصاویر نشان می‌دهد که فرد مهاجم به خوبی از خطر اسید اطلاع داشته است و اگر این اسید به ریه‌های اکرام وارد می‌شد و یا این که والدینش با ۹۱۱ تماس نمی‌گرفتند، او جانش را از دست می‌داد.

اداره پلیس شهرستان ناسائو گفت که به هر کسی که بتواند مظنون را شناسایی کند یا اطلاعاتی بدهد که به دستگیری وی منجرشود، پاداش ۱۰، ۰۰۰ دلاری می‌دهد. پلیس گفت، این مرد ۶ فوت (حدود ۱۸۰ سانتی متر) قد دارد و لاغر اندام است و با نیسان آلتیما قرمز رنگ از صحنه گریخته است.

بر اساس بیانیه شاخه شورای روابط آمریکایی-اسلامی و گزارش مرکز «گوفاندمی»، اکرام از ناحیه صورت، چشم، سینه و بازو دچار سوختگی شدید شده است. در زمان وقوع این حمله، او لنز بر چشم داشته است که در چشمانش سوخته است و معلوم نیست که آیا او دوباره قادر به دیدن خواهد بود یا نه. به گفته شاخه شورای روابط آمریکایی-اسلامی نیویورک، «مرکز گوفاندمی» که برای پوشش صورتحساب و هزینه‌های پزشکی {در اینگونه موارد} راه اندازی شده است، بیش از ۳۴۰ هزار دلار کمک جمع آوری کرده است.اکرام همچنین قصد داشت وارد رشته پزشکی شود.

در بیانیه‌ای از دانشگاه هوفسترا آمده است که این دانشگاه «از این حمله هولناک شوکه شده است و با نافعه، خانواده و دوستانش همدردی می‌کنیم.»
در ایندر بیانیه آمده است: «ما متعهد هستیم که روند بهبودی نافعه از او حمایت کنیم و از هر طریقی که مفید باشد در این روند همکاری و آن را تسهیل خواهیم کرد.»

احمد محمد مدیر حقوقی شاخه شورای روابط آمریکایی-اسلامی در نیویورک گفت: «این سازمان از وحشی گری این جنایت ناراحت و شوکه شده است و مأموران قانون باید برای دستگیری مظنونان همه کار‌ها را انجام دهد. جامعه ما سزاوار امنیت است. در میان افزایش جنایت‌های ناشی از نفرت که در این ایالت افزایش یافته است، مهم است که این اسیدپاشی توسط یک فرد ناشناس به عنوان یک جرم احتمالی ناشی از نفرت بررسی شود.»
گروه ویژه جرایم ناشی از نفرت نیویورک روز پنجشنبه به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداد./ خبرگزاری صداوسیما

کپی