اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

آمار مبتلایان کرونا در کردستان همچنان در حال افزایش است

آمار مبتلایان کرونا در کردستان همچنان در حال افزایش است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۴۳۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

فرزین رضاعی امروز(۳ اردیبهشت ماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۶۵۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی آمار بستری شدگان در سنندج: ۳۴۴ نفر، سقز: ۸۹ نفر،مریوان: ۳۷ نفر، قروه: ۵۱ نفر، بیجار: ۵۵ نفر، کامیاران: ۲۲ نفر، دیواندره: ۱۷ نفر، بانه: ۳۹ نفر و دهگلان: ۳ نفر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۷۹ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

دکتر رضاعی از مرگ ۴ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۱۱۹۳ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴۷۲ نفر در سنندج، ۲۱۴ نفر در سقز، ۸۶ نفر در قروه، ۷۲ نفر در کامیاران، ۹۴ نفر در بانه، ۷۳ نفر در دیواندره، ۵۴ نفر در بیجار، ۱۰۶ نفر در مریوان، ۱۹نفر در دهگلان و ۳ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود./ ایسنا

کپی