اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

آخرین جزئیات از تزریق واکسن کرونا به ایثارگران و جانبازان

آخرین جزئیات از تزریق واکسن کرونا به ایثارگران و جانبازان

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، به تشریح وضعیت تزریق واکسن کرونا برای جامعه ایثارگری پرداخت.

 عبدالرضا عباسپور، با اشاره به برگزاری نشست ستاد مقابله با کرونا بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: با توجه به شیوع مجدد بیماری کرونا این ستاد تصمیمات جدیدی اتخاذ کرد که توقف برگزاری کمیسیون‌های پزشکی به صورت حضوری، برپایی اردوهای فرهنگی، ورزشی و تفریحی و طرح سپاس و تکریم ایثارگران در مناطق قرمز از نظر کرونا برخی از این تصمیمات است.

وی افزود: مقرر شد که کمیسیون‌های پزشکی و انجام طرح سپاس و دیدار با ایثارگران در مناطق قرمز فعلاً به صورت آنلاین و تلفنی انجام شود.

عباسپور افزود: پذیرش ایثارگران مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستان‌های ساسان و خاتم‌الانبیاء (ص) انجام می‌شود و به منظور جلوگیری از انتقال این بیماری به سایر بیماران جامعه ایثارگری، بیمارستان مصطفی خمینی ایثارگران، بیماران غیر کرونایی را پذیرش خواهد کرد.

وی همچنین در خصوص آخرین وضعیت تزریق واکسن کرونا برای جامعه ایثارگری گفت: در مرحله اول این طرح ۹ هزار نفر از جامعه ایثارگری شامل جانبازان دو چشم نابینا، ضایعه نخاعی، دو عضو قطع و بیشتر، جانبازان شدید شیمیایی و والدین چند شهید واکسن ویروس کرونا را دریافت کردند و در مرحله دوم نیز کار واکسیناسیون برای جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد که حدود ۳۲ هزار نفر هستند در حال انجام است./ مهر 

واکسیناسیون بیماران خاص آغاز شد/ افراد دارای اوتیسم نخستین دریافت‌کنندگان واکسن کرونا

همه چیز در مورد واکسیناسیون کرونا در بیماران نادر/ چرا از بیماران رضایت‌نامه می‌گیرند؟

چرا سالمندان باید در اولویت واکسیناسیون کرونا باشند؟

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

  

کپی