اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

نسخه زنانه در پاندمی کرونا

نسخه زنانه در پاندمی کرونا

احتمال کاهش ابتلای زنان به کرونا را در اثر مصرف مولتی ویتامین، امگا ۳، باکتری‌های پروبیوتیک و ویتامین دی در دوران کرونا در یک مطالعه بزرگ محققان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری ساینس، مطالعات مختلف اثر بخشی انواع ویتامین و تغذیه سالم را در کاهش احتمال ابتلا به کرونا تایید کرده‌اند. بر اساس مطالعات انجام شده، انواع ویتامین، امگا ۳ و باکتری‌های پروبیوتیک با تقویت سیستم ایمنی بدن در این امر نقش دارند.

مطالعات هنوز مصرف ویتامین خاصی را برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت کووید ۱۹ تایید نکرده است، ولی محققان بر این باورند مصرف ویتامین به میزان کافی و باکتری‌های پروبیوتیک می‌تواند با تقویت بدن، به خوبی با ویروس مبارزه کند.

پروبیوتیک‌ها باکتری‌های خوب دستگاه گوارش به ویژه معده و روده هستند. این باکتری‌ها در حین فرآیند هضم زنده می‌مانند و برای سلامتی بسیار مفید هستند و با تقویت سیستم ایمنی بدن، جذب مواد مغذی و حفاظت در برابر اختلالات گوارشی، از امراض مختلف جلوگیری می‌کنند.

بر اساس مطالعات انجام شده، مزایای پروبیوتیک‌ها فراتر از سلامت معده و روده است و به ویژه این باکتری‌های مفید می‌توانند در سلامت زنان نقش مهمی ایفا کنند.

علاوه بر سلامت روده و معده و سیستم گوارش، سلامت تیرویید، جلوگیری از عفونت‌های زنانه و مسائل موبوط به باروری تنها بخش از مزایای پروبیوتیک‌ها هستند. پروبیوتیک‌ها بدن را در مقابل پاتوژن‌ها محافظت می‌کنند و  با سلامت میکروبیوم معده و تریلیون‌ها میکروارگانیسمی که در آن وجود دارد، بر سلامت عمومی بدن موثر هستند.

تغذیه سالم مهمترین رکن برای حفظ سلامتی در دوران پاندمی است.

نتایج این مطالعه در نشریه BMJ Nutrition Prevention & Health منتشر شده است./ ایرنا 

مولتی ویتامین ها و اُمگا ۳، خطر کرونا در زنان را کاهش می دهد

کنترل عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن در ماه رمضان

ترفندهای تازه کرونا برای فریب سیستم ایمنی بدن

معجزه زردچوبه برای درمان کرونا

 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
کپی