اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

تخلف دستگاه‌های اجرایی در زمینه واکسیناسیون گزارش داده می‌شود

تخلف دستگاه‌های اجرایی در زمینه واکسیناسیون گزارش داده می‌شود

دبیر شورای سلامت شهرستان اهواز گفت: در صورتی که تخلف دستگاه ها در زمینه واکسیناسیون برای ما احراز شود، موضوع را به نهادهای مربوطه گزارش می‌دهیم.

دکتر مهران احمدی بلوطکی روز جمعه اظهار داشت: اگر نیرویی از مرکز بهداشت خارج از روال به شخصی واکسن تزریق کند با او برخورد جدی خواهیم کرد و به طور قطع مانع از سو استفاده دیگران می‌شویم.

وی افزود: تا زمان واکسیناسیون عمومی، تلاش ما بر این است که اجازه ندهیم خارج از روند اداری تخلفی در بحث تزریق واکسن صورت گیرد؛ خوشبختانه در حوزه غرب اهواز تاکنون در این زمینه با مشکلی مواجه نشده‌ایم و طبق روال قانونی عمل می‌کنیم.

دبیر شورای سلامت شهرستان اهواز گفت: تاکنون ۸۰ درصد پرسنل بهداشت و درمان این مرکز واکسن دریافت کرده اند همچنین ۲۰ درصد باقی مانده طی چند روز آینده واکسینه می شوند.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون گروه های هدف طبق برنامه در نظر گرفته شده از سوی وزارت بهداشت انجام می شود، افزود: پیش بینی می کنیم هر ۲ مرحله واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان استان تا یک ماه آینده انجام شود همچنین امیدواریم تا خردادماه سال جاری بتوانیم گروه های آسیب پذیر جامعه را واکسینه کنیم.

احمدی بلوطکی گفت: طرح واکسیناسیون کرونا از ۲ ماه پیش به طور جدی در کشور آغاز شد و با اقداماتی که صورت گرفته، پیش بینی می شود طرح واکسیناسیون ملی در خردادماه یا اوایل تابستان اجرایی شود.

در حال حاضر هفت شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز و ۱۵ شهرستان در وضعیت نارنجی هستند./ ایرنا

کپی