اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

ناتوانی نمایندگان اپل و گوگل در قانع کردن سناتورهای آمریکایی

ناتوانی نمایندگان اپل و گوگل در قانع کردن سناتورهای آمریکایی

روز گذشته جلسه استماع گوگل و اپل در کنگره آمریکا برگزار شد اما توضیحات نمایندگان شرکت ها درباره دریافت هزینه از توسعه دهندگان اپ ها و رفتار غیررقابتی نمایندگان را قانع نکرد.

 روز گذشته پنلی از سناتورهای آمریکایی از مقامات اپل و گوگل درباره سلطه اپ استورهای آنها و همچنین سواستفاده از قدرت در مقابل رقبای کوچک‌تر سوالاتی پرسیدند.

ایمی کلوبوچار سناتور ارشد دموکرات در این جلسه استماع گفت اپل و گوگل می‌توانند از قدرت شأن برای مستثنی کردن یا سرکوب کردن اپ هایی استفاده کنند که رقیب محصولات شأن به حساب می آیند و هزینه‌هایی زیاد از توسعه دهندگان دریافت می‌کنند که روی رقابت تأثیر می‌گذارد.

این در حالی است که عده‌ای از توسعه دهندگان اپ از جمله اسپاتیفای (سرویس پخش موسیقی) از مدت‌ها قبل شکایت دارند که سیاست اجباری اشتراک گذاری درآمد حاصل از فروش محصولات دیجیتال و قوانین حضور در اپ استورهای اپل و گوگل نوعی رفتار ضد رقابتی به حساب می‌آید.

نمایندگان اپل و گوگل در این جلسه به سناتورها اعلام کردند شرکت‌های مذکور به شدت فروشگاه‌های اپ خود را کنترل می‌کنند و قوانین مربوط به اشتراک گذاری درآمد اپ ها برای تأمین هزینه‌های اقدامات امنیتی جهت حفاظت از مشتریان در مقابل اپ ها و اقدامات مخرب لازم است.

اما کایل آن دیر مدیر ارشد همخوانی اپل در پاسخ به سوال سناتور جاش هاولی اعلام کرد تمام هزینه‌های دریافتی از توسعه دهندگان اپ ها صرف اقدامات امنیتی نمی‌شود.

اما توضیحات «آندیر» و ویلسون وایت (یکی از مدیران گوگل و نماینده شرکت در جلسه استماع) درباره عدم دریافت هزینه‌های اجباری از اوبر و اپ هایی که محصولات فیزیکی می‌فروشند، نمایندگان مجلس آمریکا را قانع نکرد./مهر

کپی