اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
مدیرکل امور عشایر فارس مطرح کرد:

خدمات رسانی به عشایر در طول مسیر کوچ بهاره

خدمات رسانی به عشایر در طول مسیر کوچ بهاره

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: یکی از رسالت‌های مهم اداره کل امور عشایر ارائه خدمات پشتیبانی به کوچندگان است که این امر به صورت مستمر از طریق مجموعه تشکل‌های عشایری استان شامل یک اتحادیه مرکزی و ۲۳ شرکت تعاونی عشایری در حال انجام است.

روح‌الله بهرامی پنجشنبه 2 اردیبهشت به خبرنگاران گفت: عشایر کوچرو به دلیل کمبود بارش و خشکسالی مراتع به تبع جهت علوفه دام در بین مسیر کوچ دچارمشکلاتی می‌شوند، لذا این سازمان تلاش می‌کند از نظر میزان علوفه مورد نیاز برای تعلیف دام و همچنین ارزاق عمومی شامل آرد و سایر کالاهای اساسی، آنان را حمایت کند.

او با اشاره به آبرسانی حین کوچ به عنوان یکی از خدمات ارائه شده به عشایر، افزود: با بررسی آمار توزیع نهاده‌های دامی و ارزاق عمومی، تاکنون بیش از 3750 تن انواع علوفه شامل جو، کنسانتره دامی، ذرت و سایر علوفه، مقدار 1200 تن آرد طی یک ماه گذشته در مسیر کوچ عشایر از قشلاق به ییلاق، توزیع شده است.

مدیرکل امور عشایر فارس خاطرنشان کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر اقدامات موثری نظیر تجهیز و راه‌اندازی کانکس خانه بهداشت سیار عشایری و دیگر اقدامات برای بهره‌مندی مطلوبتر عشایر کوچ رو از خدمات سلامت، تحصیل و ...  انجام شده است./ایسنا

کپی