اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

15 کشته و زخمی درپی انفجار هتلی در جنوب پاکستان

15 کشته و زخمی درپی انفجار هتلی در جنوب پاکستان

انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در پارکینگ یک هتل در جنوب غرب پاکستان۴ کشته و ۱۱ زخمی برجای گذاشت.

 به نقل از روزنامه جروزالم پست، مقامات پاکستان اعلام کردند که شامگاه چهارشنبه یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در محل پارکینگ یک هتل لوکس در شهر «کوته» در جنوب غربی پاکستان منفجر شد.

در پی این انفجار دست کم ۴ تن کشته و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند.

«شیخ راشد احمد» وزیر کشور پاکستان با اعلام اینکه سفیر چین در هتل مذکور اقامت دارد، تأکید کرد که در زمان وقوع انفجار این دیپلمات چینی در هتل حضور نداشته است.

«ضیا الله لانگو» فرماندار ایالت بلوچستان نیز تأیید کرد که حال سفیر چین خوب است.

یک مقام پلیس پاکستان به خبرگزاری رویترز گفت که انفجار این خودروی بمب گذاری شده ساختمان پارکینگ این هتل را تخریب کرده که در پی آن ۱۱ تن زخمی شده‌اند. گفته می‌شود که حال شماری از این مجروحان وخیم است.

گزارشها حاکی از آن است که طالبان پاکستان مسئولیت این بمب گذاری را برعهده گرفته است. در همین ارتباط، سخنگوی گروه تروریستی «تحریک طالبان پاکستان» (TTP) در پیامی متنی خطاب به گزارشگر رویترز نوشت: «این یک حمله انتحاری بود که در آن بمب گذار انتحاری ما از یک خودروی مملو از مواد منفجره [و پارک شده] در هتل استفاده کرد».

البته هنوز روشن نیست آیا سفیر چین و یا اعضای هیأت نمایندگی این کشور در پاکستان هدف این حمله بوده‌اند یا خیر. با این حال پیش از این نیز اتباع چین و منافعشان در منطقه از سوی تروریست‌های طالبان و شورشیان ملی گرا مورد حمله قرار گرفته است./ مهر

کپی