اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

خرید تضمینی "وش پنبه" به سود کشاورزان است

خرید تضمینی "وش پنبه" به سود کشاورزان است

مدیرعامل شرکت پنبه کاران شهرستان داراب در استان فارس گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان، سال گذشته وش پنبه را بیشتر از قیمت تضمینی خریداری کردیم و بیش از ۶۷۹ میلیارد ریال سود عاید تولیدکنندگان پنبه این شهرستان شد.

غلامرضا انصاری با اشاره به این‌که سال گذشته قیمت خرید تضمینی وش پنبه توسط دولت کمتر از 100 هزار ریال اعلام شده بود، افزود: این قیمت حتی هزینه‌های تولید کشاورزان را نمی‌توانست پوشش دهد و شرکت پنبه کاران داراب در راستای حمایت از تولید کننده  قیمت وش رقم یک خوب را هر کیلو ۱۶۷ هزار ریال و یک سفید را ۱۶۰ هزار ریال اعلام کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از جهادکشاورزی فارس، انصاری اضافه کرد: شرکت پنبه کاران داراب خرید وش پنبه را نسبت به سراسر کشور بین ۱۵ تا۲۰هزار ریال بالاتر از قیمت توافقی سایر شهرستان‌ها اعلام و مبادرت به خرید نمود.

مدیرعامل شرکت پنبه کاران داراب خاطرنشان کرد: شرکت پنبه کاران داراب در سه مرکز خرید مقدار ۹ میلیون و ۷۰۲ هزار و ۱۵۵ کیلو وش پنبه از کشاورزان خریداری  که حدود ۴هزار و۵۰۰ تن وش پنبه  به صورت فله  تحویل گرفته شد.

انصاری اضافه کرد: با وجود این‌که این خریدها باعث نگرانی مسئولین شد که مبادا شرکت با زیان مواجه شود اما با جلسات متعددی که در این مورد با اعضای هیات مدیره و مسئولین گرفته شد در راستای حمایت از کشاورزان کاهش قیمتی انجام نشد.

او ادامه داد: خوشبختانه با تلاش های انجام شده شرکت موفق شد با جذب ۵۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی، هزینه  ۱۳۰۰ میلیارد ریالی بهای پنبه خریداری شده سال ۹۹  را در کمتر از دو ماه به کشاورزان پرداخت کند.

مدیرعامل شرکت پنبه کاران داراب گفت: شرکت تعاونی پنبه کاران داراب با داشتن ۴ هزار نفر سهامدار و دارابودن دو کارخانه پنبه‌پاک‌کنی در داراب و فسا و همچنین کارخانه کرک گیری بذر پنبه نقش بسزایی در تولید پنبه کشور دارد./ایسنا

کپی