اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

بیش از هزار و ۱۰۰ سارق در آذربایجان غربی دستگیر شدند

بیش از هزار و ۱۰۰ سارق در آذربایجان غربی دستگیر شدند

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: فروردین امسال، یک هزار و ۱۰۱ نفر سارق در این استان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ سامان غنی زاده  افزود: این میزان دستگیری ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: با اقدامات رده های تجسسی آگاهی انتظامی این استان در فروردین ماه امسال ۸۶ درصد از سرقت ها منجر به کشف شده است که این میزان کشفیات نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: بیشترین سرقت ها در این استان سرقت از خانه باغ ها و ساختمان های نیمه تمام بوده است.

سرهنگ غنی زاده افزود: بخش قابل توجه از این سرقت ها به لحاظ عدم رعایت ملاحظات پیشگیری توسط مالباختگان و بی توجهی به هشدارهای پلیسی بوده است.

وی از مردم آذربایجان غربی خواست در صورتی که مالباختگان متوجه سرقت از منازل، مغازه و کارگاه های خود شدند ضمن حفظ آرامش خود از بر هم زدن صحنه جرم سرقت جدا خودداری کرده و با سامانه پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند و منتظر حضور تیم های تجسسی پلیس آگاهی و بررسی صحنه جرم باشند.

به گزارش ایرنا به نقل از فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری‌ها و بد اخلاقی‌های اجتماعی و کاهش تصادف‌ها از اولویت‌های پنج گانه انتظامی این استان در سال جاری است./ایرنا

کپی