اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

رییس سازمان صمت سیستان و بلوچستان:

افزون‌بر ۱۱ هزار راننده در سامانه ناوگان ایرانیان تایید شدند

افزون‌بر ۱۱ هزار راننده در سامانه ناوگان ایرانیان تایید شدند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان‌ و بلوچستان گفت: از۱۳ هزار و ۶۲۰ راننده حمل و نقل عمومی ثبت‌ نام‌کننده در سامانه «ناوگان ایرانیان اصناف» با نظارت‌ها و راستی‌آزمایی‌ها تاکنون ۱۱ هزار و ۶۸۸ نفر تایید شدند.

داود شهرکی  اظهارداشت: با توجه به ساماندهی ناوگان حمل و نقل سیستان و بلوچستان از طریق نام‌نویسی در سامانه «ناوگان سایت ایرانیان اصناف» در استان نظارت، تطبیق ویرایش و راستی‌آزمایی تمامی آژانس‌ها در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه براساس اطلاعات اولیه دریافتی از سایت«ایرانیان اصناف» ۱۳ هزار و ۶۲۰ راننده در این سامانه نام‌نویسی کرده‌اند افزود: با بازرسی‌های انجام شده و پیگیری سازمان صمت این میزان به ۱۱ هزار ۶۸۸ راننده کاهش پیدا کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان‌ و بلوچستان با اشاره به اینکه معادل یکهزار و ۹۳۲ راننده از سامانه حذف شده‌اند ادامه داد: در همین ارتباط از سه هزار و ۲۶۱ راننده ثبت شده در شهرستان زاهدان اطلاعات یکهزارو ۷۷ راننده حذف شده است.
وی با اشاره به اینکه براساس تصمیم کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنفی شهرستان زابل و حوزه سیستان نیز نزدیک به یکهزار راننده که فعالیتی نداشتند از این سامانه حذف شده‌اند بیان کرد: این فرآیند و پایش تعداد واقعی رانندگان فعال در آژانس‌ها که از ۲ ماه قبل آغاز شده همچنان ادامه دارد و ادارات شهرستان‌های تابعه سازمان صمت تا اصلاح کامل این فرایند را ادامه خواهند داد.
شهرکی با بیان اینکه مدیران آژانس‌ها نسبت به واقعی کردن آمار رانندگان خود اقدام کنند خاطرنشان کرد: در غیر اینصورت به شدت با متخلفان برخورد خواهد شد./ایرنا


 

کپی