اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

اعضای تیم مذاکره کننده مورد اعتماد و حمایت ملت ایران هستند

اعضای تیم مذاکره کننده مورد اعتماد و حمایت ملت ایران هستند

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی با بیان اینکه اعضای تیم مذاکره کننده مورد حمایت ملت ایران هستند، گفت: اگرچه سلیقه‌ها و نظریات متفاوتی در کشور وجود دارد، اما برای تامین منافع کشور یکصدا از مذاکره کنندگان حمایت می‌کنیم.

«غلامرضا نوری قزلجه» در گفت وگویی با اشاره به برخی اظهارات و تذکرات نمایندگان در خصوص مذاکرات وین و مذاکره کنندگان کشورمان گفت: در مذاکرات خطوط قرمز نظام مشخص شده و بیانات رهبر انقلاب در این زمینه کاملاً روشن است.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی با بیان اینکه مذاکره کنندگان سرداران عرصه دیپلماسی کشور هستند، تاکید کرد: نباید با اظهارات و اقدامات بی‌اساس موجب دلسردی یا تضعیف روحیه مذاکره کنندگان را فراهم کنیم، آنها درچارچوب تعیین شده رهبر انقلاب، قانون اساسی و قوانین عادی حرکت می کنند.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس تصریح کرد: اعضای تیم مذاکره کننده در جهت منافع ملت حرکت می‌کنند و از حمایت مردم و نمایندگان برخوردار هستند و مردم آنها را در برابر زیاده‌خواهان تنها نخواهند گذاشت.

نوری قزلجه تاکید کرد: مذاکره‌کنندگان ما سربازان و فرزندان برومند این نظام و مورد اعتماد و وثوق ملت هستند و در ماه مبارک رمضان دعای خیر مومنین بدرقه راه آنان است، تا حرف حق و موضع ملت ایران را به کرسی بنشانند و از حقوق ملت دفاع کنند و قطعاً این کار را خواهند کرد و توفیقات جدیدی را برای کشور به ارمغان می‌آورند.

وی افزود: کشورهای طرف مذاکره هم باید بدانند اگرچه در داخل کشور سلیقه‌ها و نظریات متفاوتی است اما همه گروه‌ها و جریانات حتی با وجود انتقادات، در حمایت از تیم مذاکره یک‌دل و یکصدا و با جدیت پیگیر منافع ملی هستند.

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی در مورد اعلام غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم و تاثیر آن در مذاکرات وین گفت: مذاکرات پویا و سیال است احتمال دارد اتفاقاتی که رخ می دهد و تصمیماتی که گرفته می‌شود در مذاکرات تاثیرگذار باشد. اما در هر صورت ملت ایران به توانایی مذاکره کنندگان اعتماد دارند و می‌دانند که آنها از هر امکان  ابزاری برای تامین منافع ملی استفاده می‌کنند.

نماینده بستان‌آباد گفت: طرف‌های مذاکره کننده بدانند که باید از در احترام و عزت با ایران وارد مذاکره شوند و گرنه ایران مسیر خود را ادامه خواهد داد.

نوری قزلجه در پایان گفت: امیدوارم ایران در این مذاکرات به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کند و ما در آینده نه چندان دور شاهد خبرهای خوبی باشیم. مردم در این ماه دعا کنند تا مذاکره کنندگان کشورمان مواضع اصولی خود را به کرسی بنشانند و با درایت از فرصت‌هایی که ایجاد می‌شود، استفاده کنند./ایرنا

کپی