اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

واردات نزدیک به ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از بهمن‌ماه ۹۹

واردات نزدیک به ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از بهمن‌ماه ۹۹

بر اساس آخرین آمار منتشر شده گمرک از ۱۵ بهمن ماه سال ۹۹ تا ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ بالغ بر یک میلیون و ۹۹۵ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن کرونا به کشور وارد شده است.

‌ «مهرداد جمال ارونقی» معاون فنی و امور گمرکی در نامه ای به «محمدرضا شانه ساز» رییس سازمان غذا و داروی کشور اعلام کرد: تاکنون نزدیک به ۲ میلیون دوز واکسن کرونا از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شده است.

در این نامه آمده است که از تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال ۹۹ تا ۲۶ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۹ محموله واکسن از نوع روسی، چینی، هندی و کره‌ای در مجموع به میزان یک میلیون و ۹۹۵ هزار و ۸۰۰ هزار دوز از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شده و پس از انجام تشریفات گمرکی با حداقل اسناد، به‌صورت حمل یک‌سره و شبانه‌روزی، در حداقل زمان ممکن کمتر از ۱۵ دقیقه تحویل نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است.

ارونقی در این نامه تاکید کرده است که به‌همراه نمایندگان سازمان‌های ذی‌ربط، هنگام ورود تمام محموله‌های ذکرشده، در محل حضور میدانی داشته و هیچ‌گونه ایستایی در انجام تشریفات گمرکی و ترخیص واکسن‌های وارده به‌وجود نیامده است.

بر اساس این جدول ۵۲۰ هزار دوز واکسن روسی با نام اسپوتنیک، ۶۵۰ هزار دوز واکسن چینی، ۱۲۵ هزار دوز واکسن هندی و ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن کره جنوبی با نام کواکس وارد کشور شده است.

---

/ایرنا 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی