اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

زمینگیری سارق خودرو با شلیک پلیس

زمینگیری سارق خودرو با شلیک پلیس

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارق حرفه ای و خشن شرق تهران در عملیات تعقیب و گریز خبر داد و گفت: با شلیک پلیس فرار سارق خودرو پایان پذیرفت.

به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ کارآگاه "کرم یوسفوند" بیان داشت: ساعت 1200 بیست و ششم فروردین ماه کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی حین گشت زنی در محدوده خیابان دماوند، به یک دستگاه خودرو "پراید" دارای سرنشین مظنون که با استعلام از مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی مشخص شد، خودرو دارای سابقه سرقت روز از کلانتری12 بومهن می باشد.
وی عنوان کرد: کارآگاهان در ادامه به راننده پراید مسروقه دستور توقف دادند ولی، راننده خودرو پس از شنیدن دستور پلیس با افزایش سرعت و حرکات مخاطره آمیز به سمت خیابان تهران نو متواری می شود و در حین فرار نیز به صورت عمدی برای مسدود کردن خیابان به چندین دستگاه خودروی عبوری در حال حرکت خسارت وارد می کند.
رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی ابراز داشت: پس از طی مسافتی در تقاطع خیابان سبلان، خودرو مسروقه بر اثر برخورد با جدول کنار خیابان متوقف و راننده آن به صورت پیاده متواری می شود که افسر اکیپ به منظور هشدار و دستگیری با رعایت قانون بکارگیری سلاح و حقوق شهروندی اقدام به شلیک تیر هوایی نموده و پس از دقایقی در یکی از خیابان های فرعی، متهم به اسم حمیدرضا که فردی سابقه دار در زمینه سرقت خودرو و زورگیری در شرق تهران بود را دستگیر می کند.
سرهنگ یوسفوند افزود: با دستگیری سارق پرونده اولیه تشکیل و متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت و برابر دستور قضائی تحقیقات از وی برای کشف سایر سرقت های احتمالی آغاز شد.

کپی