اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

انهدام باند سارقان 40 میلیاردی منازل در پایتخت

انهدام باند سارقان 40 میلیاردی منازل در پایتخت

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری انهدام اعضای باند 3 نفره سارقان منزل و کشف 6 فقره سرقت به ارزش تقریبی 40 میلیارد ریال خبر داد و گفت: فروش اموال سرقتی موجب شناسایی سارقان شد.

به گزارش ایران آنلاین  سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" بیان داشت: پرونده ای با موضوع سرقت منزل از کلانتری 106 نامجو با شکایت یکی از شهروندان به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع که  مال باخته اعلام داشت، دهم اسفندماه از منزلم  اموالی شامل مدارک، چک، طلاجات، لوازم آنتیک، به ارزش 10 میلیارد ریال به سرقت رفته است.

وی عنوان کرد: تحقیقات محلی از صحنه جرم انجام و  مشخص شد، سارقان 3 نفر بودند و از طریق پنجره وارد منزل شاکی شده و اموال وی را ربوده اند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، چهره سارقان شناسایی شد، اضافه کرد: تحقیقات پلیسی ادامه تا اینکه ماموران کلانتری 109 بهارستان در اجرای طرح های امنیت محله محور موفق شدند، سارقی را حین فروش اموال مسروقه دستگیر که در بررسی های پلیسی، مشخص شد مدارک متعلق به شاکی در اختیار وی قرار دارد.

وی تصریح کرد: ماموران  کلانتری بهارستان متهم را تحویل  این پایگاه دادند و سارق که در ابتدا منکر ارتکاب هرگونه جرمی بود در نهایت با تطبیق چهره وی با تصاویر به دست آمده از سارقان به ناچار به سرقت از منزل شاکی با همکاری 2 همدستش معترف شد.

سرهنگ دستخال افزود: با شناسایی مخفیگاه و پاتوق سایر سارقان، کارآگاهان موفق شدند طی چندین روز تعقیب و مراقبت از مخفیگاه سارقان، هر 2 متهم را در 2 عملیات مستقل دستگیر و برای ادامه تحقیقات پلیسی به  پایگاه سوم  این پلیس انتقال دهند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه متهمان به 6 فقره سرقت تاکنون معترف شدند، گفت: کارشناسان ارزش ریال اموال سرقتی را 40 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تاکنون کلیه مال باختگان شناسایی و  هر 3 متهم با قرار صادره برای تکمیل تحقیقات و شناسایی سایر سرقت های احتمالی و کشف اموال مسروقه در اختیار این یگان قرار دارند.

کپی