اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

تأیید تخلف واکسنی در خانه سالمندان اسفراین

تأیید تخلف واکسنی در خانه سالمندان اسفراین

فرماندارشهرستان اسفراین گفت: تخلف مدیر و موسس یک مرکز سالمندان در این شهرستان در تزریق واکسن کرونا به تعدادی از اعضای خانواده‌اش که ارتباط مستقیم با سالمندان نداشتند، در دست بررسی قرار گرفت.

 به‌گزارش ایرنا مهدی کرامتی افزود: مؤسس این مرکز بر خلاف اولویت‌بندی سند ملی واکسیناسیون کرونا، سه نفر از اعضای خانواده‌اش که ارتباط زیادی با سالمندان این مرکز نداشتند را در فهرست تزریق قرار داده و آنها نیز از واکسن ویژه مراکز نگهداری سالمندان استفاده کرده‌اند.
وی اضافه کرد: اگرچه خانواده مدیر مؤسس مرکز نگهداری سالمندان شهرستان اسفراین از لحاظ بیمه‌ای جزو کارکنان این مرکز محسوب می‌شوند، ولی مواجهه مستقیم با سالمندان نداشته و کارهای فرعی شامل خرید مایحتاج مرکز را انجام 
می‌دهند.
رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان اسفراین اظهارداشت: از نظر ما اقدام این مرکز سوء‌استفاده از سند ملی واکسیناسیون کروناست وتخلف احتمالی کلیه عوامل مرتبط در حال رسیدگی است که پس از قطعیت با تمام متخلفان احتمالی در این ارتباط نیز برخورد می‌شود.
فرماندار شهرستان اسفراین گفت: بر اساس سند واکسیناسیون کرونا برای مراکز نگهداری سالمندان از گروه‌های در اولویت دریافت واکسن هستند که علاوه بر سالمندان، پرسنل تمام وقت شاغل این‌ مراکز نیز می‌توانند واکسن را دریافت کنند و بر همین اساس تعداد ۲۹ سالمند و پرسنل تمام وقت این مرکز واکسن را دریافت کرده‌اند.
کرامتی اظهارداشت: پرونده تخلف این مرکز سالمندان در اسفراین از طریق مراجع مرتبط درحال پیگیری است.به گفته وی اداره بهزیستی، معاونت بهداشت دانشکده علوم‌ پزشکی و با کلیه کسانی که در این تخلف قصوری داشتند، برخورد خواهد شد.
 
کپی