اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

پیام وزیر فرهنگ در پی عروج شهادت‌گونه سردار حجازی

پیام وزیر فرهنگ در پی عروج شهادت‌گونه سردار حجازی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی عروج شهادت گونه سردار سیدمحمد حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

 روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه یکشنبه در اطلاعیه‌ای از شهادت سردار سرافراز، جانباز سرتیپ پاسدار سیدمحمد حسین‌زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه بر اثر عارضه قلبی خبر داد. به همین مناسبت سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی عروج شهادت گونه این سردار بزرگ اسلام را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در متن پیام سیدعباس صالحی آمده است: «مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا، عروج شهادت گونه جانباز  سرافراز و جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار سیدمحمد حجازی موجب تاسف و تاثر شد.

در ادامه این پیام آمده است: فقدان این سرباز شجاع وخدوم را به رهبر معظم انقلاب و همرزمان و دوستان آن عزیز از دست رفته تسلیت می گویم. از خداوند منان در این ایام رحمت و مغفرت، برای روح آن مرحوم علو درجات و همنشینی با یاران شهیدش بویژه سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی و برای بازماندگان محترم صبر و اجر مسالت می نمایم.»

بنا به اعلام روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرتیپ پاسدار سیدمحمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی یکشنبه شب (۱۳۵۹) بر اثر عارضه قلبی به لقاءالله و یاران شهیدش پیوست. این جانباز دوران دفاع مقدس که روز گذشته در تهران تشییع و امروز در گلزار شهدای اصفهان به خاک سپرده شد، متولد سال ۱۳۳۵ هجری شمسی در اصفهان بود.

کپی