اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

خدمات و فعالیت‌های ارزنده سردار شهید سید محمد حجازی

خدمات و فعالیت‌های ارزنده سردار شهید سید محمد حجازی

به مناسبت عروج آسمانی سردار حجازی، بخشی از مهم‌ترین فعالیت‌های وی به عنوان یکی از اعضای نیرو‌های مسلح و برای خدمت به مردم معرفی شدند.

سردار شهید سید محمد حسین‌زاده حجازی، دو روز پیش بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع و دعوت حق را لبیک گفت.

این سردار عزیز خدمات ارزنده‌ای را هم در دوران دفاع مقدس و هم پس از آن در حوزه مقاومت در جامعه اسلامی ارائه کرد.

از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های وی در دوران دفاع مقدس، عبارتند از:

حضور در مناطق آشوب زده کردستان و آذربایجان غربی، مسئول سازماندهی و اعزام نیرو‌های مردمی به جهه، مسئولیت ستاد سپاه منطقه دوم کشور، جانشین فرمانده سپاه منطقه چهارم، جانشین فرمانده قرارگاه سلمان در جبهه‌های میانی و غرب و جانشین فرمانده قرارگاه قدس سپاه.

سردار حجازی، سال‌های ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۶، معاون هماهنگ کننده نیروی مقاومت بسیج و معاون نیروی انسانی نیروی مقاومت بسیج بود. روز ۲۰ اسفند سال ۱۳۷۶، مسئولیت فرماندهی نیروی مقاومت بسیج را برعهده گرفت.

وی سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۷، معاون فرمانده هماهنگ کننده سپاه پاسداران بود و سال ۱۳۸۷ تا سال ۱۳۸۸ مسئولیت جانشینی فرمانده کل سپاه پاسداران را برعهده داشت. سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ مسئولیت‌های معاونت آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیرو‌های مسلح و مسئولیت فرماندهی سپاه در لبنان را بر عهده داشت.

سردار سرتیپ حجازی، به عنوان آخرین مسئولیت خود که از سال ۱۳۹۸ تا کنون آن را بر عهده داشت، جانشین فرمانده نیروی قدس بود.

سردار سید محمد حجازی، علاوه بر مسئولیت‌هایی که بر عهده داشت، خدمات ارزنده‌ای هم به اجتماع ارائه کرد. بخشی از آن عبارت است:

نقش آفرینی در تقویت حزب الله لبنان و جبهه مقاومت و ایجاد بسیج سازندگی که در زمان حضور وی در بسیج که یکی از بزرگترین کار‌های آن دوره، ریشه کن کردن فلج اطفال با مشارکت ۶۰۰ هزار بسیجی بود. با مراجعه به درب تک تک منازل مردم، در کمتر از ۱۲ ساعت، بیشتر از نه میلیون کودک زیر پنج سال واکسن فلج اطفال دریافت کردند.                                           

دفاع‌پرس/

کپی