اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
معاون دادستان تهران خبر داد

اجرای طرح پاکسازی شهر از معتادان متجاهر در دستور کار دادستانی تهران

اجرای طرح پاکسازی شهر از معتادان متجاهر در دستور کار دادستانی تهران

معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲۴ تهران گفت: پاکسازی شهر تهران از معتادان متجاهر در دستور کار دادستانی تهران است.

به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، علی قناعت کار با بیان اینکه در راستای پیشگیری از وقوع جرم دادسرای ناحیه ۲۴ تهران جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر را در دستور کار دارد، بیان کرد: این دادسرا جمع آوری معتادان متجاهری که در پارک ها، خیابان ها و فضای سبز اقدام به استعمال موادمخدر می کنند را به جد پیگیری می کند.

وی ادامه داد: بر این اساس دادستانی تهران طرح جامع پاکسازی شهر تهران از لوث این افراد را در سال جاری با جدیت پیگیری می کند تا بتواند گام موثری برای تحقق این امر و درمان معتادان بردارد.

معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲۴تهران به گوشه ای از اقدامات این دادسرا در ابتدای سال جاری برای درمان معتادان متجاهر اشاره کرد و گفت: در این راستا با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر، پلیس مبارزه با موادمخدر و اداره کل بهزیستی استان تهران یک هزار و ۶۷۷ معتاد متجاهر در سطح شهر شناسایی و جمع آوری شده که تعدادی از این افراد زن هستند.

قناعت کار بیان کرد: این معتادان پس از غربالگری برای درمان به مراکز ترک اعتیاد منتقل شده و هم اکنون تحت درمان هستند.

وی با تاکید بر اینکه طرح جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر به طور مستمر پیگیری می شود، افزود: کلیه مراحل اجرای طرح از مراحل غربالگری تا بازپروری معتادان با نظارت نماینده دادستانی انجام می شود./ایرنا

کپی