اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

پرهیز از هرگونه تجمع و دورهمی‌های خانوادگی/ رشد آمار بی سابقه کرونا در فارس

پرهیز از هرگونه تجمع و دورهمی‌های خانوادگی/ رشد آمار بی سابقه کرونا در فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز رشد آمار بستری های کرونا در فارس خبرداد.

مهرزاد لطفی دوشنبه ۳۰ فروردین در سیصد و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تبریک روز ملی علوم آزمایشگاهی به کارکنان پُرتلاش این حوزه برای ارائه خدمات ارزنده و تلاش شبانه‌ روزی در این بحران، از آنان قدردانی کرد.

او با اشاره به اینکه موارد بستری در بیمارستان‌های استان طی روز گذشته بیشترین تعداد را از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون ثبت کرده است، گفت: تعداد ۴۲۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته بستری شده اند.

این مقام مسئول شمار بیماران بستری در فارس را ۲۶۰۰ نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد ۳۴۷ بیمار در وضعیت وخیم به سر می‌برند و کادر درمان تمام تلاش خود را برای نجات جان آنان به کار بسته‌اند.

لطفی ساده پنداری و سهل انگاری عمومی را مهم ترین عامل مواجهه با این موج جدید و سنگین بیماری در روزهای اخیر دانست و از تمام خانواده‌ها خواست تا مراقب فرزندان خود و حامی سلامت سالمندان باشند و از حضور در هرگونه تجمع و دورهمی‌های خانوادگی بپرهیزند، زیرا گونه‌های جدید کرونا با سرعت قابل توجهی قدرت سرایت دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست ضمن بررسی آمار نمونه گیری‌های تشخیصی در آزمایشگاه ها؛ به بررسی آمار مبتلایان، علت‌های جان باختن مبتلایان، آمار بیماران بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

لطفی با بررسی وضعیت شهرستان‌های مختلف استان از نظر میزان شیوع بیماری، آمار مبتلایان، بستری و جانباختگان ناشی از کرونا خواستار پیگیری و مداخله تیم‌های معاونت بهداشت و معاونت درمان دانشگاه در مناطق دارای شیوع بالا در استان شد.

/ایسنا 

بیشتر بخوانید: درگذشت پرستار باردار بیمارستان لقمان بر اثر کرونا

جرئیات جدید تست رایگان کرونا در ایستگاه مترو

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی