اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
آیت الله نوری همدانی:

سردار حجازی در حمایت از مظلومان مرز جغرافیایی نمی‌شناخت

سردار حجازی در حمایت از مظلومان مرز جغرافیایی نمی‌شناخت

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت سردار سیدمحمد حجازی جانشین فرمانده سپاه قدس، دفاع از مظلومان و مستضعفان را از ویژگی‌های مهم شخصیتی وی یاد کرده است.

 وی در این پیام افزوده است:  خبر درگذشت سردار سرفراز اسلام سید محمد حجازی باعث تاسف  و تاثر اینجانب گردید.

این مرجع تقلید ادامه داده است: این پاسدار مجاهد عمر با برکت خود را علاوه برحضور پر افتخار درجنگ تحمیلی عراق علیه ایران در دفاع از ارزش‌های بلند اسلام و انقلاب سپری نمود و در حمایت از مظلومان و مستضعفان مرز جغرافیایی نمی شناخت و پیوسته در تلاش و کوشش بود و در همین مسیر به درجه جانبازی نائل گردید.

آیت الله نوری همدانی در پایان آورده است: اینجانب درگذشت شهادت گونه این شخصیت مجاهد را به دوستان و همکاران، خانواده وی و عموم ملت ایران تسلیت عرض نموده وعلومقام برای آن فقید سعید مسالت می نمایم.

سردار عالیقدر و جانباز سرافراز سرتیپ پاسدار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش های خستگی ناپذیر و مخلصانه در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب و خدمت به نظام و میهن اسلامی در اثر عارضه قلبی به درجه رفیع  شهادت نائل آمد و به خیل عظیم شهیدان پیوست.

آن سردار مومن، انقلابی و ولایت‌مدار در زمره فرماندهان و مجاهدان شاخص هشت سال دفاع مقدس بود که به ویژه نقش سترگ و ماندگاری در حوزه جذب ، سازماندهی و اعزام رزمندگان اسلام به جبهه های نبرد حق علیه باطل و مصاف با ارتش بعثی صدام و مزدوران استکبار جهانی در جنگ تحمیلی ایفا کرد.

شهید گرانقدر سردار حجازی  پس از دفاع مقدس در سپاه و بسیج و نیز ستاد کل نیروهای مسلح مسئولیت‌های خطیر و مهمی عهده‌دار شد که از جمله آنها می‌توان به فرماندهی نیروی مقاومت بسیج به مدت ۱۰ سال ، ریاست ستاد مشترک سپاه ، جانشین فرمانده کل سپاه و معاونت آماد ، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستادکل نیروهای مسلح اشاره کرد .

سردار حجازی که در کارنامه خود مدتی مسئولیت سپاه در لبنان را داشت در سال‌های اخیر تجارب ارزنده خود را برای یاری بخشی به مدافعین حرم و کمک به جبهه مقاومت اسلامی در عرصه مقابله با داعش و تروریسم تکفیری به کار گرفت و پس از شهادت سردار دلها سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی به پیشنهاد سردار پاسدار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه ، با حکم سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه، به سمت جانشینی فرماندهی این نیرو منصوب و خدمات ارزنده ای از خود به یادگار گذارد./ایرنا

کپی