اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

واعظی عروج شهادت‌گونه سردار حجازی را تسلیت گفت

واعظی عروج شهادت‌گونه سردار حجازی را تسلیت گفت

رییس دفتر رییس جمهوری در پیامی عروج شهادت‌گونه سردار سید محمد حسین‌زاده حجازی را تسلیت گفت.

 «محمود واعظی» در پیامی با تسلیت عروج شهادت گونه سردار سرافراز «سید محمدحسین زاده حجازی»، نوشت: این مبارز و مجاهد مخلص و فرمانده مدبر و دلاور دوران دفاع مقدس در مسیر پاسداری و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشت و نام و یادش در تاریخ انقلاب اسلامی همواره ماندگار خواهد ماند.

جانباز سرتیپ پاسدار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه شب گذشته بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.

سیدمحمد حسین‌زاده حجازی، در سال ۱۳۳۵ در اصفهان متولد شد و تحصیلات خود تا دریافت مدرک دیپلم متوسطه را در این شهر سپری کرد. او از ابتدای وقوع انقلاب اسلامی و با تأسیس سپاه پاسداران به عضویت این نهاد درآمد و تحصیلات دانشگاهی خود را نیز ادامه داد.

سردار حجازی دانش‌آموخته دوره دکتری دانشگاه عالی دفاع ملی در رشته مدیریت استراتژیک و عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین بود. این سردار سپاه اسلام در سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۶ فرمانده نیروی بسیج نیز را بر عهده داشت و در سال ۱۳۸۶ از جانب رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا، به سِمت رییس ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد و تا سال ۱۳۸۷ در این جایگاه فعالیت کرد.

این سردار بزرگ اسلام تیرماه ۱۳۸۷ به‌عنوان جانشین قرارگاه ثارالله معرفی شد و در فاصله سالهای ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح بود و  از دی‌ماه ۱۳۹۸ با حکم حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، به‌عنوان جانشین فرمانده نیروی قدس منصوب شد که تا ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ این سمت را برعهده داشت.

/ایرنا


 

کپی