اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی
در مراسم تشییع پیکر جانشین فرمانده نیروی قدس

فرمانده کل سپاه: سردار حجازی نقشه شکست صهیونیست‌ها را تکمیل کرد

فرمانده کل سپاه: سردار حجازی نقشه شکست صهیونیست‌ها را تکمیل کرد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سردار حجازی نقشه شکست صهیونیست‌ها را تکمیل کرد، گفت: سردار حجازی کسی بود که نهال‌های مقاومت را به مدت ۱۰ سال در سرزمین احساس، ایمان و باور ملت ایران کاشت و نیروی مقاومت بسیج محصول مجاهدت‌های ۱۰ ساله این فرمانده باتدبیر بود.

سردار سرلشگر حسین سلامی روز دوشنبه در آیین تشییع سردار محمد حسین حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه در محل ستاد فرماندهی کل سپاه، عنوان کرد: سردار سرلشکر شهید سید محمد حسین زاده حجازی پس از بیش از ۴۰ سال مجاهدت پیوسته و حرکت در صراط مستقیم الهی و پس از تجربه میدان‌های سخت و اثرگذاری‌ های تعیین کننده در بنای عظیم مقاومت اسلامی از جبهه‌های دفاع مقدس تا جبهه‌های مقاومت در شرق مدیترانه، به آرزوی بزرگ خود که معراج به عرش اعلی و روزی‌خواری نزد پروردگار بزرگ است، نائل آمد.

وی ادامه داد: سردار عزیز ما مشتاقانه به دیدار فرماندهان و رزمندگان شهید دوره‌های سخت جهاد و مقاومت پیوست و به عهد خویش با خدای بزرگ وفا کرد.

سردار سلامی تصریح کرد: سردار حجازی که در کلمات بسیار زیبا و دقیق و جامع رهبر عظیم‌الشان انقلاب، شخصیتش به تصویر کشیده شد، امتدادی بود از شهیدان بزرگ دوران پرشکوه دفاع. او وارث اولیا، صلحا و شهدای بزرگ است.  او وارث و امتداد شهید بزرگ سپهبد و سپهسالار نبرد با استکبار، حاج قاسم سلیمانی و وارث شهید حاج احمد کاظمی است همچنین وارث شهیدان حسن باقری، مهدی باکری، حسین خرازی، ردانی‌پور، همت و هزاران شهید دیگر است.

فرمانده کل سپاه در ادامه اظهار داشت: شهید حجازی نمونه کاملی از شخصیت کسی است که نجابت و حیا و ادب مردانه را در مکتب اسلام، تجسم می‌بخشید. او تندیس زنده تواضع، فروتنی، وقار، طمانینه و آرامش و صدق نیت و صفای باطن و رخسار و سیمای نورانی بود.

سردار سلامی اضافه کرد: او کسی بود که دقیقا زاهد، عابد، راکع، ساجد و آمر به معروف و ناهی از منکر بود. هرگز لباس جهاد را از تن به در نکرد و منطق او منطق امیر مومنان علی ابن ابیطالب بود که می‌گفت هرکسی لباس جهاد را از تن به در کند، خداوند بر او لباس ذلت خواهد پوشاند.

سرلشکر سلامی گفت: هرکس در جاذبه شخصیت سردار حجازی قرار می‌ گرفت تحت تاثیر حسنه بودن اخلاقش مجذوب او می‌شد. جلوه‌ های زیبای شخصیت این انسان وارسته و پارسا که هیچ تعلقی نه به میز، نه به مقام و نه به موقعیت داشت، از او الگویی ماندگار ساخته بود. زمان می‌برد تا کتاب شخصیت او خوانده شود. 

وی تصریح کرد: او پاکیزه بود. چشمان پاک، قلب خالص، نیت خیر او جزو برجسته ترین صفات سردار شهید ما سید محمد حجازی بود. او در هر جمعی حاضر می‌شد آرامش، صفا و ایمان ر ا با خود در آن محیط پراکنده می‌کرد و هرکس در جاذبه شخصیت او قرار می گرفت مجذوب مهربانی، خلق نبوی، حسنه بودن اخلاقش می شد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سردار حجازی مردمی زندگی کرد و با مردم همراه بود و مردم برای او واژه ای مقدس بود، عنوان کرد: او خود را پیش‌مرگ و فدایی این ملت و امت اسلام می‌دانست. اما افق‌های بلند جهاد او به مرزهای ایران ختم نشد، او به لبنان رفت و در آنجا به کمک سید مقاومت سید حسن نصرالله و فرزندان امت اسلام، حزب الله شتافت.

سردار حجازی نقشه شکست صهیونیست‌ها را تکمیل کرد/شادی صهیونیست‌ها زودگذر است

سرلشگر سلامی ادامه داد: سردار حجازی در کنار حزب الله نقشه شکست دادن قطعی صهیونیست‌ها را تکمیل کرد و به همراه برادران حزب الله شرایط را برای درهم شکستن رژیم پوسیده صهیونیستی فراهم کرد. صهیونیست‌ها او را در فهرست ترور خود قرار داده بودند و به دنبال موقعیتی بودند تا بتوانند بر این فرمانده بزرگ جبهه اسلام یورش ببرند.

وی یادآورشد: او در هر نقطه‌ای از این سرزمین خط زیبایی از یک اثر جاودانه خلق کرده است و به ظاهر جایگزین کردن شخصیت‌هایی این چنین بسیار سخت است و باید یک انقلاب شکوهمند به وسعت انقلاب اسلامی و یک جنگ به مقیاس جهانی شکل بگیرد و صحنه مقاومتی از غرب تا شرق جهان اسلام علیه قدرت استکباری سازمان یابد و یک مرد در قلب همه این نبردهای بزرگ ساخته شود تا سید محمد حجازی از آن خارج شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سردار حجازی در تمام آزمون‌ها با موفقیت از میدان خارج شد،‌اظهار کرد: این مصیبتی غم انگیز و دردناک برای ما است اما ما همیشه با امید به آینده روشن زندگی می‌کنیم. آن زمان که استکبار فرزند این امت را در عراق حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساند، تصور قدرت های شیطانی این بود که مشعل مقاومت خاموش می‌شود و بیرق مقاومت از دست سردار بزرگ می‌افتد اما مردان بزرگی همانند سردار قاآنی و سردار حجازی درفش مقاومت پرافتخار قاسم را در دست گرفتند دوباره مستکبران افسرده شدند و جریان مقاومت ادامه یافت و شکست‌های روزافزون بر جبهه دشمن تحمیل و پیروزی‌ها دوباره خلق شد.

سرلشکر سلامی افزود: اسلام با شهادت فرزندان این مکتب بزرگ نه تنها کم فروغ نمی‌شود بلکه شهادت عامل اصلی قدرت ما و نشان‌دهنده وفای به عهد فرزندان این امت است.

وی عنوان کرد: امروز که پرچم از دست سردار حجازی جابه جا می شود باز هم به دست فرزند برومندی از این امت اسلامی قرار می گیرد و راه ادامه دارد. به صهیونیست ها هم می‌گوییم شنیده‌ایم شادمانید، بله وقتی امام را در کربلا شهید کردند آل زیاد و آل مروان به فرح افتادند اما به صهیونیست‌ها می‌گوییم این شادی شما بسیار زودگذر است و شما به دست امتی که آنها را از سرزمینشان اخراج کردید، ناپدید خواهید شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به صهیونیست ها عنوان کرد: شاد نباشید ما راه را ادامه می‌دهیم. هیچ کس این جبهه را ترک نخواهد کرد. سنگرها همواره پر از مردانی است که زره‌شان پشت ندارد و شمشیرها در دست جوان امت اسلام از نیام کشیده شده است و این راه تا پایان عمر همه شیاطین عالم که در مقابل اسلام ایستاده اند، ادامه خواهد یافت./ ایرنا 

کپی