اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

خوردن این خوراکی‌ها با معده خالی ممنوع

خوردن این خوراکی‌ها با معده خالی ممنوع

متخصصین تغذیه لیست مواد غذایی را عنوان کردند که خوردن آنها با معده خالی بسیار خطرناک است.

عادت نوشیدن آب در هنگام صبح مفید شناخته شده است، با این همه به گفته متخصصین اما آب سرد نباید خورده شود.

آب سرد با معده خالی برای افرادی که بیماری معده یا مشکل در سیستم قلبی عروقی دارند توصیه نمی شود. آب با گرم بالاتر از 65 درجه، اگر به طور منظم نوشیده شود  به غشای مخاطی مری آسیب می رساند و سوختگی های مکرر باعث ظهور سلول های غیر طبیعی می شود که در نهایت می توانند بدخیم شوند ومنجر به سرطان گردند.

به گفته دانشمندان، قهوه باعث افزایش تولید اسید در معده می شود و همچنین مخاط معده را تحریک می کند که باعث حالت تهوع و سوزش معده می شود. در افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر، قهوه می تواند باعث ناراحتی های گوارشی شود.

در هنگام صبح، محصولات آرد نیز توصیه نمی شود که با معده خالی بخورید. متخصصین تغذیه این غذاها را "راه مستقیم چاقی" می نامند. همچنین می تواند باعث افزایش انسولین شود.

نوشیدن آب با معده خالی توصیه نمی شود، زیرا بدن گرسنه این نوشیدنی را به عنوان غذا درک می کند و شروع به تولید مقدار قابل توجهی انسولین می کند.

میوه ها و توت های ترش حاوی اسید هستند که خوردن آنها با معده خالی مضر است. اگر میوه های ترش با معده خالی مصرف شود، می تواند باعث سوزش معده شود.

صبح بعد از خواب، معده انسان دارای غلظت بالایی از اسید کلریدریک است و محیط اسیدی تمام لاکتوبیفیدوباکتریوم های مفید موجود در محصولات شیری را از بین می برد./ اسپوتنیک

این مکمل‌ها را با غذا بخورید

نسخه صبحگاهی برای کاهش وزن

معجزه آبمیوه‌های سبز در تناسب اندام

اثرات نوشیدن آب ولرم در سلامت بدن

 

کپی