اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

تولید واکسن‌های ایرانی کرونا از شهریورماه/ واکسن "برکت" اواخر خرداد عرضه می‌شود

تولید واکسن‌های ایرانی کرونا از شهریورماه/ واکسن "برکت" اواخر خرداد عرضه می‌شود

رییس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا از تولید واکسن‌های داخلی علیه بیماری کووید ۱۹ از شهریور ماه سال جاری خبر داد و گفت: واکسن شرکت "برکت" نسبت به سایر واکسن‌های داخلی و واکسن مشترک کوبا و انستیتوپاستور نسبت به سایر واکسن‌های مشترک زودتر عرضه خواهد شد.

دکتر مصطفی قانعی در خصوص زمان عرضه واکسن‌های علیه کووید _۱۹ گفت: بر اساس برنامه زمان‌بندی و پیش‌بینی‌های صورت گرفته واکسن "برکت" اولین واکسنی است که عرضه خواهد شد.

وی زمان عرضه واکسن شرکت "برکت" را در اواخر خرداد ماه ذکر کرد و ادامه داد: در میان واکسن‌های مشترک، واکسن مشترک کوبا و انستیتو پاستور اولین واکسن خواهد بود که به تولید انیوه می‌رسد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه شرکت "برکت" قول داده که تا اواخر خرداد واکسن خود را عرضه کند و به قول خود پایبند است، اظهار کرد: واکسن "اسوید ۱۹" نیز در اواخر مهرماه به تولید می‌رسد.

وی به جزئیات واکسن‌های مشترک اشاره کرد و گفت: ایران سه واکسن مشترک دارد که یکی از آنها مشترک کوبا و انستیتو پاستور و دومی واکسن گامالیا مشترک ایران و روسی است.

قانعی، سومین واکسن مشترک تولیدی در ایران را میان ایران و استرالیا عنوان کرد و افزود: این سه واکسن مشترک هستند و مابقی واکسن‌ها تولید کشور خواهد بود.

به گفته وی تولید واکسن‌های داخل از شهریور ماه سال جاری آغاز خواهد شد، ولی واکسن شرکت "برکت" زودتر از همه در اواخر خرداد ماه خواهد بود.

قانعی خاطر نشان کرد: از ۱۶ پرونده تولید واکسن ۴ پرونده مجوز اخلاق دریافت کردند و امید می‌رود که ۳ تا ۴ پرونده دیگر تا مهرماه موفق به دریافت اخلاق شوند./ ایسنا 

داغ‌ترین‌ها از تولید واکسن کرونا در ایران

همه‌چیز در مورد واکسیناسیون کرونا در ایران

مجوز مطالعه بالینی واکسن کوبایی کرونا در ایران صادر شد

توصیه سازمان جهانی بهداشت به کسانی که واکسن نمی‌زنند

مهاجرت عضو کلیدی تولید واکسن "کوو ایران برکت" تکذیب شد

آغاز مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن پاستور تا چند روز آینده

صدور مجوز کارآزمایی بالینی فاز ۳ برای واکسن پاستور/ «سوبرانا» کد اخلاق گرفت

رونمایی از خط تولید ویال تزریقی واکسن "اسوید ۱۹"/ آغاز فاز انسانی تا پایان بهار

آغاز واکسیناسیون ایرانیان از خرداد ۱۴۰۰/ تا همه واکسینه نشدند همچنان ماسک بزنید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی