اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
سخنگوی ستاد ملی کرونا:

66 درصد قرنطینه شبانه را نقض کردند

66 درصد قرنطینه شبانه را نقض کردند

معاون بهداشت وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد ملی کرونا با بیان اینکه فعلاً از وضعیت قرمز خارج نخواهیم شد، گفت: حدود ۲۱ هزار نفر که کرونا مثبت بودند، سفر رفتند و نقض قرنطینه کردند.

 به گزارش ایسنا، علیرضا رئیسی، گفت: ما در اوج پیک سوم یعنی در قله پیک قبلی، ۲۳ هزار بستری داشتیم، اما در حال حاضر که هنوز به قله پیک چهارم نرسیده‌ایم، ۴۳ هزار بستری داریم. پیش‌بینی ما این است که این میزان به حدود ۶۰ هزار بستری می‌رسد.
وی افزود: بر این اساس بحث تمدید محدودیت‌ها تا پایان هفته ادامه می‌یابد و براساس آن دوباره پنجشنبه این هفته برای چگونگی محدودیت‌ها  تصمیم می‌گیریم. پیش‌بینی ما این است که حدود دو هفته دیگر شاید ما به قله یا پیک نهایی موج چهارم برسیم. البته تفاوت این است که حتی اگر به پیک برسیم و روند ثابت شده یا نزولی شود، حالاحالاها از وضعیت قرمز خارج نخواهیم شد.
رئیسی ادامه داد: رعایت پروتکل‌ها همچنان رضایت بخش نیست. میزان رعایت پروتکل‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی هنوز به حد مطلوب نرسیده و هنوز در بسیاری از استان‌ها و شهرها به میزان ۳۰ تا ۴۰ درصد پروتکل‌ها رعایت نمی‌شود و این زیاد است.
وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: در عین حال در شش استان ۷۱ درصد کل نقض ترددها در کشور اتفاق افتاده که شامل مازندران، اصفهان، البرز، همدان، آذربایجان شرقی و فارس هستند. رئیسی گفت: در زمینه نقض تردد شبانه ۶۶ درصد نقض کردند که تهران در صدر کل کشور قرار گرفته است.
نیمی از قربانیان در تهران
تهران نه تنها در صدر نقض تردد شبانه است، بلکه به گفته محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، آمار فوتی‌های کرونایی تهران از 130 نفر در روز هم گذشته است. این درحالی است که شمار کل جانباختگان بر اثر ابتلا به کووید 19 از 300 نفر گذشته است و به این ترتیب نیمی از قربانیان در تهران هستند.
 
 
کپی