اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

۴ میلیون و ۱۶۱ هزار تن ؛ موجودی کالاهای اساسی و غیر اساسی در بنادر کشور

۴ میلیون و ۱۶۱ هزار تن ؛ موجودی کالاهای اساسی و غیر اساسی در بنادر کشور

معاون بندری سازمان بنادر گفت: مجموع حجم کالاهای اساسی و غیر اساسی که در بنادر کشور وجود دارند، ۴ میلیون و ۱۶۱ هزار تن کالاست.

فرهاد منتصر کوهساری معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی، با بیان اینکه در مجموع حجم کالاهای اساسی و غیر اساسی که در بنادر شمالی و جنوبی کشور وجود دارند، ۴ میلیون و ۱۶۱ هزار تن کالاست که در حال تخلیه و بارگیری آنها هستیم.

او ادامه داد: بیشترین حجم کالای اساسی و غیر اساسی که در بنادر کشور وجود دارند مربوط به بندر امام خمینی(ره) است که ۳ میلیون و ۸۴ هزار تن است که در این بندر جابه جا شده و رتبه بعدی هم مربوط به بندر امیر آباد با ۳۴۴ هزار تن و سومین رتبه هم مربوط بندر شهید رجایی با ۲۹۲ هزار تن و بعد از آن هم مربوط به بندر نوشهر با ۲۰۴ هزار تن کالاست که در این بنادر تخلیه و بارگیری شده است.

منتصر کوهساری توضیح داد: طبق آمارهای ارائه شده، یک میلیون و ۶۳۲ هزار تن ذرت و ۶۹۰ هزار تن جو در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است.

معاون بندری سازمان بنادر اظهار کرد: ۶۷۷ هزار تن سویا و  ۴۳۲ هزار تن روغن هم در بنادر کشور جا به جا شده است.

منتصر کوهساری با بیان اینکه ۱۳ فروند شناور در لنگرها حضور دارند، افزود: کل موجودی کالاهای اساسی ما در بنادر کشور ۴ میلیون و ۱۶۱ هزار تن است که در انبار ذخیره شده و در فرایند ترخیص قرار دارند و ۱۲ فروند شناور هم که شامل ۳۴۱ هزار تن کالا می‌شود، در پای اسکله‌ها در حال تخلیه است.

او اظهار کرد: همچنین در پای اسکله‌ها هم ۱۷ هزار و ۵۳۶ هزار تن کالا در انتظار نوبت دهی برای پهلو گیری در کنار بنادر هستند.

معاون بندری سازمان بنادر توضیح داد: حجم کالاهای اساسی و غیر اساسی انبارها پای اسکله‌ها ۵ میلیون و ۳۹ هزار تن کالاست که البته این آمار حدودی و طبق گزارش‌های چند روز گذشته است.

او همچنین درباره میزان موجودی کالاهای غیراساسی در بنادر کشور گفت: همچنین حدود ۳ میلیون تن کالای غیر اساسی در بنادر کشور موجود است.

به گفته این مقام مسئول با وجود شیوع ویروس کرونا هیچ کدام از فعالیت‌های تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور کاهش و یا متوقف نشده و روند سرعت ترخیص کالا بسیار بالاست.

کوهساری اظهار کرد: در تمامی بنادر کشور دستور العمل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت می‌شوند و با وجود سختی کار در بنادر جنوبی کشور اجازه تعطیل شدن کار در این بخش‌ها را نداده‌ایم.

/ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی