اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

انهدام باند شرکت "کیونت" در پایتخت

انهدام باند شرکت "کیونت" در پایتخت

معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری 33 جوان گرفتار شده در شرکت هرمی موسوم به "کیونت" با رویای استخدام در دستگاه های دولتی خبر داد.

به گزارش ایران انلاین ،سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور"  بیان داشت: اوایل فروردین ماه امسال چند پرونده مشابه به معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران ارجاع که  با تجمیع پرونده ها مشخص شد که فرزندان شاکیان، در دام 2 شرکت های هرمی قرار گرفته اند.
وی عنوان کرد: شاکیان در اظهارات مشابه اعلام کردند،  فرزندانشان ۴۰ روز پیش برای استخدام و مشغول به کار شدن در2  شرکت کاریابی به تهران آمده اند،  مدتی بعد در تماس با خانواده هایشان از آنها در خواست 500  میلیون تا یک میلیارد ریال  پول برای رهن خانه کرده اند.
معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی  تهران  توضیح داد: این خانواده ها نیز به  تصوراینکه، فرزندانشان  واقعا برای رهن خانه نیاز به پول دارند، مبالغ درخواستی را تهیه و به حساب آنها واریز کرده اند .اما فرزندان آنها پس از دریافت وجه ارتباطشان را با خانواده هایشان قطع کرده اند.
این مقام پلیسی بیان داشت:  کارآگاهان در ادامه تحقیقات موفق شدند مخفیگاه این شرکت‌ها را در محدوده غرب تهران شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی ۱۶ فروردین ماه اعضای این دو شرکت را  دستگیر کردند.
وی با بیان این اینکه در این رابطه 33 نفر دستگیر و فرزندان شاکیان نیز در بین دستگیر شدگان شناسایی شده اند، اضافه کرد: شرکت "کیونت" در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئیست است که با تغییر عنوان و رویه، این بار تحت عنوان استخدام در شرکت‌های دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضا، عمدتا جوان می‌کند.
سرهنگ تقی پور توضیح داد: اعضای فعال در این شرکت به بهانه‌ عدم امکان استخدام، اعضای جدید شرکت را به فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه‌ای تشویق کرده و طی چندین جلسه آموزشی مبالغی را دریافت می‌کنند. پس از دریافت این مبالغ آن‌ها را به بهانه دریافت سود مجبور به عضوگیری از میان دوستان، بستگان و یا  سایر اعضای خانواده می‌کنند تا زمینه ادامه فعالیت خود را فراهم کنند.
این مقام پلیسی اضافه کرد: کلیه افراد دستگیر شده برای سیر مراحل قضائی  به مراجع قضائی معرفی شدند.

کپی