اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

استرس مقدمه ابتلا به کرونا

استرس مقدمه ابتلا به کرونا

‌ برای در امان ماندن از مشکلات ویروس کرونا باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد این در حالی است که استرس فرد را در معرض ابتلای بیشتر قرار می‌دهد.

دکتر محمد باقر علیئی - پزشک عمومی - در ادامه با بیان اینکه ترس از ابتلا به ویروس کرونا خطرناک تر از خود ویروس کرونا است، یادآور شد: با وجود برنامه های مختلفی که از صدا وسیما برای آگاه سازی مردم پخش می شود اما متاسفانه بسیاری از افراد هنوز هم کرونا را جدی نمی گیرند و با این رفتار خود و دیگران را به دردسر می اندازند.

در رابطه با ویروس کرونا باید بدانیم که اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنیم حق الناس به گردن ما است.

وی افزود: حالا که دوباره شیوع ویروس کرونا اوج گرفته باید از تردد در مکان های شلوغ و سفر پرهیز کنیم. با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم جان خود و دیگران را از خطر مصون بداریم.

اولویت تزریق واکسیناسیون با جانبازان و خانواده شاهد

عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از خانواده های قربانیان ترور درباره واکسیناسیون خانواده های شاهد و ایثارگر یادآور شد: جانبازان، سالمندان، بیماران زمینه ای، کادر درمان و خانواده های شاهد و ایثارگران باید در اولویت واکسیناسیون باشند.

این پزشک عمومی توضیح داد: خانواده های معظم شهدا که در سن سالمندی هستند و همچنین جانبازان والامقام با توجه به شرایط خاصی که دارند باید در اولویت تزریق این واکسن باشند.

رعایت نکات بهداشتی برای روزه داران

علیئی با اشاره به اهمیت تغذیه در ماه مبارک رمضان گفت: نوع تغذیه اهمیت ویژه ای برای روزه داری دارد. اینکه برنامه غذایی روزه دار چگونه باشد تا بتواند انرژی لازم برای بدنش را تامین کند بسیار مهم است.

اگر برنامه غذایی مناسب در ماه مبارک رمضان را رعایت نکنیم سلامتی خود را از دست می دهیم و دچار بیماری های مختلف می شویم. با رعایت نکته های بهداشتی سلامت جسم خود را برای روزه داری حفظ کنیم. 

این پزشک جانباز ایثارگر ادامه داد: البته باید در کنار نوع تغذیه به میزان استراحت هم در ماه مبارک رمضان توجه ویژه ای کرد. اگر میزان استراحت به مقدار کافی نباشد هم انرژی تحلیل می رود و بدن روزه دار، آمادگی لازم را نخواهد داشت./ ایرنا 

زنانی که استرس بارداری زیادی دارند دختر به دنیا می‌آورند

تهدید کرونا برای سلامت اجتماعی و روانی جامعه

بیمار کرونایی در چند قدمی زوال عقل و افسردگی

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
 
 
کپی