اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
معاون وزیر ورزش خبر داد:

آغاز ساخت خانه ورزش ویژه بانوان

آغاز ساخت خانه ورزش ویژه بانوان

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: ساخت خانه ورزش و سالن اختصاصی ورزش بانوان آغاز شد. در نشستی با مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی این موضوع پیگیری شد.

«مهین فرهادی‌زاد» افزود: وجود یک مجموعه اختصاصی نیاز اصلی بخش زنان ورزشکار است و در نشستی با مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی این موضوع پیگیری شد.

وی اظهار داشت: امیدوارم که سال ۱۴۰۰ اعتبارات ورزش بانوان رشد قابل توجهی داشته باشد چرا که ردیف اعتبارات خاص بانوان را داریم و خوشبختانه امسال این ردیف احیاء شده است تا بتواند برنامه‌های ویژه‌ای را در این بخش حمایت کند.  اما در برنامه اعتبارات کلان وزارت ورزش هم برای بانوان در بخش‌های قهرمانی و همگانی در ردیف‌هایی به همین نام اعتبارات ویژه‌ای تخصیص داده شده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان در امور بانوان افزود: در حال حاضر فدراسیون‌های ورزشی از وجود نواب رئیس بانوان بهره‌مند هستند، اما اساسنامه جدیدی که برای فدراسیون‌های ورزشی تنظیم شد وجود نواب رئیس بانوان در کمیته‌های مختلف را قانونمند کرده است. منتظریم این اساسنامه تاییدیه نهایی را از مراجع مربوطه بگیرد تا در فدراسیون‌ها جاری و ساری شود و بخش بانوان از آن منتفع شود.

وی افزود: اهم فعالیت‌های امسال بخش بانوان روی حضور قدرتمند در المپیک و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده است. امسال اولویت فعالیت‌هایمان در بخش قهرمانی حمایت از فدراسیون‌ها و ورزشکارانی است که سهمیه المپیک را گرفته‌اند، همچنین تقویت بانوانی که برای کسب سهمیه در رشته‌هایی تکواندو، قایقرانی، دوومیدانی و بدمینتون تلاش می‌کنند، در دستور کار داریم، امیدوارم بتوانیم در بازی‌های المپیک پیش رو با ارتقاء کمی و کیفی حضور قدرتمندی را داشته باشیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان در امور بانوان گفت: بانوان ورزشکار ایران سال آینده بازی‌های آسیایی را در پیش دارند هم اکنون با همکاری فدراسیون‌های ورزشی برای حضوری موفق در این مسابقات تدارکات لازم را درنظر گرفته‌ایم. خوشبختانه استان‌ها برای کسب سهم بیشتر از کادر ورزش که بتوانند در بازی‌های آسیایی سال آینده تیم‌های ملی را همراهی کنند تلاش می‌کنند و همچنین ستادهای داخل استان را برای حمایت از ورزشکاران تشکیل داده‌اند، آن‌ها می‌خواهند از این ظرفیت و فضای بالقوه برای افزایش تعداد نفرات اعزامی به این رقابت‌ها استفاده کنند.

فرهادی زاد گفت: با همکاری معاونت ریاست جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص آموزش ۲ هزار نیرو که مجهز به دانش سنجش و ارائه تمرینات ورزشی برای افرادی که با ناهنجاری‌های قامتی روبرو هستند، تفاهم‌نامه‌ای امضاء کردیم، اجرای این طرح اواخر سال گذشته آغاز شد و قرار است اهم کار را نیمه اول امسال با سرعت بالاتری پیگیری کنیم.

وی افزود: در برخی از رشته‌ها مثل والیبال مربیان بسیار خوبی داریم، اما تیم ملی نیازمند اطلاعات به روز دنیاست و مربیان فعال ما برای رسیدن به آن‌ها نیازمند آموزش و کسب تجربه بیشتر هستند. در شرایط کنونی برای این که ورزشکاران تیم‌های ملی در رشته‌هایی مثل هندبال، والیبال و رشته‌های دیگر موفق شوند نیازمند این هستیم که از مربیان زن توانمند کشورهای دیگر استفاده کنیم. برای جذب مربی پیگیر فردی مناسبی با شرایط خودمان هستیم، در کنار آن برای از بین بردن این خلاء با همکاری کمیته ملی المپیک مربیان برتر را در رشته‌های ورزشی مختلف شناسایی و برای دیدن دوره‌های آموزشی سطح بالا و حرفه‌ای به کمپ‌های بین المللی اعزام می‌کنیم تا از این طریق بتوانند از آخرین اطلاعات دنیای مربیگری باخبر شوند و در آینده‌ای نزدیک سکان هدایت تیم‌های ملی را در دست بگیرند./ ایرنا

کپی