اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

دستگیری فرد هتّاک به روحانی در کیاشهر/ توضیحات رئیس پلیس گیلان

دستگیری فرد هتّاک به روحانی در کیاشهر/ توضیحات رئیس پلیس گیلان

جوان ۲۴ ساله که اقدام به هتک حرمت فردی روحانی در بندر کیاشهر استان گیلان کرده بود دستگیر شد.

به گزارش  مرکز خبر حوزه، روز گذشته کلیپی در فضای مجازی دست به دست شد که در آن جوانی ۲۴ ساله در بندر کیاشهر، اقدام به هتک حرمت یکی از سادات روحانی می‌کند. این اقدام هتاکانه واکنش های مردمی را به همراه داشت.

سردار عزیزالله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان، در جمع خبرنگاران درباره این اقدام هتاکانه، اظهار کرد:  جوانی ۲۴ ساله در بندر کیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه که به علت مصرف مواد مخدر صنعتی حالت طبیعی نیز نداشته در اقدامی نامتوازن اقدام به هتک حرمت یکی از روحانیون شهرستان می‌کند.

او برخورد جدی و قاطعانه با عوامل ایجاد مزاحمت برای شهروندان در هر لباس و موقعیت را یکی از وظایف نیروی انتظامی دانست و افزود: بلافاصله اقدامات لازم برای شناسایی و دستگیری این فرد در دستور کار ماموران پلیس شهرستان آستانه اشرفیه قرار گرفت که با اقداماتی فنی و تلاش‌های صورت گرفته سرانجام ظهر امروز متهم شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به پیامدهای سوء ذهنی و رفتاری مصرف مواد مخدر در ارتکاب رفتارهای ناهنجار، خاطرنشان کرد: ایجاد مزاحمت و سلب آسایش شهروندان، خط قرمز نیروی انتظامی است و همانگونه که بارها بر آن تاکید شده پلیس در برخورد قاطع با چنین رفتارهای ناشایستی هرگز کوتاه نخواهد آمد.

سردار ملکی از ابراز ندامت و پشیمانی متهم این پرونده خبر داد و گفت: پس از دستگیری متهم در جریان شناسایی وی توسط روحانی یادشده، متهم با ابراز ندامت از اقدام ناشایست و غیرانسانی خود، دلیل ارتکاب این عمل را نداشتن حالت روحی مناسب به دلیل مصرف مواد مخدر عنوان کرد.

او بر حفظ کرامت و آبروی تمامی شهروندان تاکید و بیان کرد: متهم به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار خواهد گرفت./شفقنا

کپی