اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

صالحی‌امیری: نمی‌توانیم پول کل فدراسیون‌ها را به یک فدراسیون بدهیم

صالحی‌امیری: نمی‌توانیم پول کل فدراسیون‌ها را به یک فدراسیون بدهیم

گروه ورزشی / سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک درباره وضعیت برگزاری مسابقات المپیک توکیو اظهار داشت: «مردم ژاپن نگران هستند که حضور 11 هزار ورزشکار و حدود 6 هزار کادر سرپرستی به گسترش کرونا منجر شود اما دولت ژاپن سیاستی در پیش گرفته که تمام 17 هزار نفر در دهکده باشند؛ یعنی آنها یک هفته قبل از اول مرداد تا 17 مرداد از دهکده خارج نخواهند شد و رویداد در قرنطینه کامل برگزار می‌شود.

روز جمعه آخرین موضع‌گیری رسمی از سوی باخ بود که گفت المپیک تحت هر شرایطی برگزار می شود.» وی با بیان اینکه تمام تیم‌های المپیکی درگیر اردو هستند، تصریح کرد: «وزنه‌برداران ما فردا عازم ازبکستان خواهند بود. ورزشکاران بوکس نیز اعزام شدند و بقیه در مسیر کسب سهمیه بوده و در مجموعه ‌ خود یا مجموعه آکادمی ملی المپیک در اردو هستند. ما 58 سهمیه داریم که با سهمیه‌های کشتی قدمی جدی به جلو برداشتیم و پیش‌بینی می‌کنیم 60 تا 65 سهمیه داشته باشیم. همچنین تاکنون 43 درصد سهمیه‌ها کسب نشده و نمی‌توانیم قضاوت روشنی درخصوص رقبا و تعداد مدال‌های خودمان داشته باشیم.»
صالحی‌امیری که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این پرسش که آیا تزریق واکسن به المپین‌ها اجباری است یا اختیاری، گفت: «از نظر کمیته بین‌المللی المپیک، هیچ اجباری برای واکسن وجود ندارد و تنها توصیه کردند واکسن بزنید. هفته گذشته حدود 200 نفر واکسن گرفتند و بقیه طی یکی دو روز آینده واکسن خواهند گرفت تا کاروان ما با سلامت کامل و بدون دغدغه به توکیو برود.» وی در مورد گلایه‌های علیرضا دبیر و تمایل او برای دریافت بودجه بیشتر برای فدراسیون کشتی بیان کرد: «از فدراسیون کشتی تشکر می‌کنم که تلاش می‌کنند و این تلاش‌ها، نتایج خیلی خوبی به همراه دارد. باید اجازه بدهیم کشتی با شرایط باثبات به سمت المپیک برود. امیدوارم دبیر، وقتی با خزانه‌دار خودش بگذارد تا این خزانه‌دار، مسائل مربوط به بودجه و امور مالی را به او آموزش دهد. دبیر با مسائل بودجه و مالی آشنا نیست و ما 8.5  میلیارد تومان به حساب فدراسیون کشتی واریز کردیم که امضای خزانه‌دار را هم داریم.»
رئیس کمیته ملی المپیک با انتقاد از رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: «تقاضای دبیر 55 میلیارد است که کل بودجه ما برای 52 فدراسیون، 50 میلیارد تومان است. ما 80 میلیارد تومان بودجه برای برگزاری 6 رویداد داریم که یعنی کل بودجه ما برای سال گذشته، 130 میلیارد تومان بوده است. بودجه ما برای سال 1400 مبلغ 166 میلیارد است. نمی‌توانیم کل 50 میلیارد تومان را به یک فدراسیون بدهیم و سایر فدراسیون‌ها را تعطیل کنیم. با هیچ مدیری بر سر بودجه، نظام چانه‌زنی نداشتیم و بودجه‌ها بر مبنای شاخصه‌ها توزیع می‌شود.»

کپی