اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

صدور مجوز کارآزمایی بالینی فاز ۳ برای واکسن پاستور/ «سوبرانا» کد اخلاق گرفت

صدور مجوز کارآزمایی بالینی فاز ۳ برای واکسن پاستور/ «سوبرانا» کد اخلاق گرفت

کارگروه اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز کارآزمایی بالینی فاز ۳ واکسن کرونا پاستور را صادر کرد. این در حالی است که ­سخنگوی سازمان غذا و دارو نیز از صدور کد اخلاق در پژوهش کارآزمایی بالینی فاز ۳ واکسن سوبرانا خبر داد.

پروپوزال (پیشنهاده) طرح بررسی اثربخشی، ایمنی زایی و بی خطری کاندیدای واکسن سوبرانای محصول انستیتو فینلای حاوی پروتئین نوترکیب از ناحیه RBD ژنوم ویروس Sars-Cov-۲ تحت رژیم ۲ نوبته، با و بدون دوز بوستر برای کارآزمایی بالینی فاز ۳ تصادفی شده با گروه پلاسبو و دو سو کور در جمعیت ایرانی ۱۸ تا ۸۰ سال توسط کارگروه اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ صادر شد.

پروپوزال این طرح در جلسه کارگروه وزارتی اخلاق در پژوهش مورد بررسی قرار گرفته و بر اساس مدارک ارسالی مورد تصویب کمیته اخلاق واقع شد.

در این مصوبه آمده است: به رغم تصویب مطالعه در کمیته اخلاق در پژوهش، تمامی مسئولیت‌های حقوقی و حرفه‌ای اجرای طرح بر عهده شما و همکاران‌تان باقی خواهد ماند.

تمامی  مستندات مطروحه در این مصوبه، بر اساس مدارک دریافت شده در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ است و ضروری است هرگونه تغییرات و اصلاحات اعمال شده در این مستندات توسط متقاضی طرح فوری به کمیته اخلاق اطلاع داده شود.

محقق اصلی این طرح، حمید عمادی کوچک عنوان شده است.

این واکسن با مشارکت ایران و کوبا ساخته شده و با عنوان واکسن کرونا پاستور از آن یاد می‌شود.

 

واکسن سوبرانا کد اخلاق برای مرحله سوم کارآزمایی بالینی گرفت

­سخنگوی سازمان غذا و دارو: کد اخلاق در پژوهش کارآزمایی بالینی فاز ۳ واکسن سوبرانا ساخت انستیتو پاستور ایران در کمیته اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت صادر شد.


 

کیانوش جهانپور در این مصاحبه اختصاصی افزود: فاز 3 کلینیکال ترایال این واکسن بعنوان آخرین مرحله مطالعات این کاندیدای واکسن کروناست و در صورت موفقیت و تایید نتایج آن مجوز تولید انبوه و مصرف آن صادر خواهد شد.
وی عنوان کرد: کارآزمایی بالینی فاز 3 این واکسن عملا از یکماه پیش در کشور کوبا نیز آغاز شده و بیش از 48000 نفر دوز اول این واکسن را در کوبا دریافت کرده اند.

اقای جهانپور گفت: واکسن سوبرانا با انتقال دانش فنی و فناوری اولین واکسن کرونا خواهد بود که در ایران به تولید خواهد رسید. این واکسن نوترکیب در فاز 1 و 2 مطالعه بالینی ایمنی و اثربخشی قابل توجهی از خود نشان داده و به نوعی منحصر بفرد به نظر میرسد./ ایرنا و صدا و سیما

همه‌چیز در مورد واکسیناسیون کرونا در ایران

واکسن ایرانی کرونا از اوایل تیرماه توزیع می‌شود

با واکسیناسیون به موقع پاندمی به اندمی تبدیل می‌شود

توصیه سازمان جهانی بهداشت به کسانی که واکسن نمی‌زنند

آغاز واکسیناسیون ایرانیان از خرداد ۱۴۰۰/ تا همه واکسینه نشدند همچنان ماسک بزنید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی